Częstochowa: Po pijanemu trzy razy zgłaszał fikcyjną...

  Częstochowa: Po pijanemu trzy razy zgłaszał fikcyjną kradzież auta

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z częstochowskiej V zatrzymali 56-latka, który zgłosił fikcyjną kradzież swojego renaulta. Chciał uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i jazdę po alkoholu.
  4 lipca br. na ulicy Michałowskiego w Częstochowie doszło do kolizji drogowej pomiędzy samochodem m-ki Renault Clio a toyotą yaris. Sprawca kolizji - kierujący renaulta uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca toyoty ruszył za nim w pościg. Dogonił go na ul. Dmowskiego. Wtedy okazało się że najprawdopodobniej kierowca clio jest pijany. Kiedy poszkodowany próbował skontaktować się z policją, drogowy pirat uciekł po raz drugi, porzucając swoje auto.

  Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, kilkakrotnie próbował złożyć zawiadomienie o kradzieży swojego samochodu. Dwukrotnie próbował zrobić to w momencie kiedy był pijany. Policjanci za każdym razem uprzedzali go o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań i poinformowanie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie. Podczas trzeciej wizyty w komisariacie, uparty 56 - latek zażądał od policjantów przyjęcia odpowiedniego zawiadomienia. Funkcjonariusze spełnili jego prośbę i od razu przedstawili mu zarzuty składania fałszywych zeznań. Uparciuchowi grozi trzyletni pobyt w więzieniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama