Przechodząc przed MCK w Rudzie Śląskiej, trzeba ustąpić...

  Przechodząc przed MCK w Rudzie Śląskiej, trzeba ustąpić samochodom

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jan Pawul walczy o chodnik przed rudzkim MCK
  1/3
  przejdź do galerii

  Jan Pawul walczy o chodnik przed rudzkim MCK ©Arkadiusz Gola

  Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej znajduje się w centrum miasta, przy ul. Niedurnego 69. Niedaleko stąd do Urzędu Miasta, innych instytucji, banków i na targowisko. Tymczasem po placu przed budynkiem przechodnie poruszają się slalomem między samochodami. Powód? Nie ma chodnika, jest tylko parking dla samochodów.
  Na problem zwrócił uwagę Jan Pawul, mieszkaniec Rudy. - Teraz i tak nie jest źle, bo są wakacje. Ale zawsze trzeba mieć oczy naokoło głowy i uważać na samochody - mówi Czytelnik. - W roku szkolnym przechodzi tędy mnóstwo dzieci. Niedaleko jest ogromna szkoła podstawowa i dwie szkoły średnie. Kierowca terenowego auta, który chce wycofać, nawet nie zauważy siedmiolatka o wzroście metr dwadzieścia idącego do szkoły - denerwuje się.

  Jan Pawul od kilku lat koresponduje z różnymi instytucjami w sprawie feralnego parkingu. Słał pisma do Urzędu Miejskiego, policji, Straży Miejskiej, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od wielu lat walczy o wydzielenie w tym miejscu półtorametrowego pasa chodnika dla pieszych. - Tutaj nic nie chroni przechodniów, a samochody parkują non-stop, bo ludzie chcą dotrzeć do różnych instytucji - mówi Czytelnik.

  - Mam kilka pomysłów. Czy wydzielenie pasa i postawienie tam kilku palików jest aż tak kosztowne dla miasta? - pyta.

  W jednym z pism otrzymał odpowiedź od urzędników, że sposób urządzenia terenu przed MCK powinien też opiniować konserwator zabytków, bo to jest budynek zabytkowy.

  - Podobno padło pytanie o paliki i wyszło na to, że nie mogą tam być biało-czerwone słupki, lecz ozdobne. Takie paliki stoją przed Urzędem Miejskim, połączone są łańcuchami i pełnią funkcję ozdobną. Czy nie można ich przenieść tutaj, aby było jak najtaniej? - zastanawia się Czytelnik.
  W maju tego roku Jan Pawul otrzymał pismo od wiceprezydenta miasta z informacją, że sprawa organizacji ruchu przed budynkiem MCK była omawiana na komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama