Ważne
  Uważaj, co publikujesz w internecie. Oszuści czyhają!

  Uważaj, co publikujesz w internecie. Oszuści czyhają!

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaki jest najprostszy sposób na ściągnięcie do domu złodzieja, utrudnienie sobie w przyszłości znalezienia pracy lub po prostu na spore problemy? Zamieszczanie, bez zastanowienia, na portalach społecznościowych wszystkiego co się da na swój temat.
  Uważaj, co publikujesz w internecie. Oszuści czyhają!

  ©123RF

  W minionym tygodniu, w Sygnałach Dnia, przed takimi zachowaniami ostrzegał Wojciech Wiewiórowski, generalny inspektor ochrony danych osobowych. - Niewinna rozmowa z przyjacielem i zdradzanie mu o której wychodzimy z domu do pracy, albo tego, że co czwartek spotykamy się z rodzicami w konkretnej restauracji, z pozoru jest neutralną informacją - mówi Wiewiórowski.

  - Jednak pokazuje, jak wygląda nasz plan dnia, kiedy nasze mieszkanie jest puste lub gdzie w czwartek parkujemy samochód - wyjaśnia. Złodziejowi do szczęścia nic więcej nie potrzeba. A jak nie od dziś wiadomo, raz zamieszczona informacja w internecie pozostaje tam na zawsze, dostęp do niej może mieć każdy.


  Jak dodaje, swoje konsekwencje w przyszłości może mieć też zamieszczanie informacji, np. o naszych chorobach, zdjęć z ekstremalnie spędzonych wakacji czy żartobliwych pamiątek. - To co dziś wydaje nam się dobrym żartem już za 10 czy 15 lat wcale nie musi śmieszyć pracodawcy, u którego akurat chcemy być zatrudnieni - wyjaśnia Wiewiórowski.

  Uwagi szefa GIODO są tym bardziej ważne, że ostatnie badania Eurobarometru sytuują Polaków w europejskiej czołówce w korzystaniu z portali społecznościowych. Konto na naszej klasie, facebooku czy twitterze ma już prawie dwie trzecie polskich internautów. Zaś mieszkańcy Śląskiego są liderem w Polsce w kwestiach korzystania z globalnej sieci.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama