W piątek ostatni dzień rekrutacji na UŚ

  W piątek ostatni dzień rekrutacji na UŚ

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Maturzysto, nie zdecydowałeś się jeszcze, gdzie będziesz studiował? Jeśli myślisz o Uniwersytecie Śląskim, spiesz się - dzisiaj (w piątek 8 lipca) ostatni dzień rekrutacji na studia stacjonarne. Internetowa rekrutacja będzie możliwa do północy.
  W tym roku dalszą naukę na UŚ chce podjąć już ponad 20 tysięcy osób. Na 12 wydziałach jest 9 723 miejsc na studiach stacjonarnych.

  Rekordy popularności biją - już zwyczajowo - reżyseria oraz realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia. O jedno miejsce na reżyserii stara się 17 osób, zaś na realizacji obrazu 18.

  Dalej na liście znalazła się filologia angielska (program tłumaczeniowy z językiem chińskim).
  Na jedno miejsce przypada tu ponad 16 chętnych. W czołówce są też filologia angielska (program kultura-media-translacja: ponad 11 chętnych na jedno miejsce, pedagogika (ponad sześciu chętnych), języki stosowane: język francuski i język angielski (również ponad sześciu kandydatów na jedno miejsce).

  Wczoraj o północy rekrutacja zakończyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. O 2905 miejsc na studiach stacjonarnych rywalizuje ponad 5 tys. kandydatów.

  Na Politechnice Śląskiej w Gliwicach przyszli studenci na zarejestrowanie się mieli czas do minionego poniedziałku. W tym roku zmienił się tam sposób rekrutacji - każdy student mógł wybrać tylko jeden kierunek. W efekcie na studiach stacjonarnych kształcić chce się tam 7 300 osób, a czeka na nich 8 160 miejsc. Jednak nie każdy dostanie się na wymarzony kierunek. Najbardziej oblegane są architektura i urbanistyka oraz budownictwo, gdzie o jedno miejsce walczą cztery osoby oraz filologia angielska (pięć osób na jedno miejsce).
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama