Zarzuty dla kierowcy w sprawie potrącenia dzieci w...

  Zarzuty dla kierowcy w sprawie potrącenia dzieci w Ornontowicach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zarzuty w sprawie wypadku z 21 czerwca, w którym niesprawny autobus potrącił czworo dzieci w Ornontowicach (Śląskie), usłyszeli w piątek kierowca autobusu oraz właściciel firmy transportowej.
  Jak poinformował w piątek dziennikarzy zastępca prokuratora rejonowego w Mikołowie Mariusz Jeziorowski, kierowca usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ prowadził autobus, wiedząc, że jego hamulce są niesprawne.

  Właściciel firmy transportowej, do której należą łącznie dwa autobusy, dostał natomiast zarzut spowodowania niebezpieczeństwa wynikającego z dopuszczenia do ruchu pojazdu w złym stanie technicznym.


  Właściciel autobusu - wobec którego orzeczono zakaz wykonywania działalności transportowej - przyznał się do winy, natomiast kierowca, któremu zakazano prowadzenia autobusów, nie zgodził się z postawionym mu zarzutem. Kierowcy może grozić do 10 lat więzienia, właścicielowi autobusu - do 8 lat.

  O stanie technicznym pojazdu, który - według powołanych ekspertów - uniemożliwiał bezpieczne przewożenie osób oraz zagrażał także innym uczestnikom ruchu drogowego, mikołowska prokuratura informowała już w środę. W złym stanie technicznym były m.in. hamulce oraz zawieszenie.

  Potrącone przez autobus dzieci szły z rowerami. Do wypadku doszło, gdy nadjeżdżająca z jednej strony ciężarówka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Dzieci weszły wtedy na jezdnię, jednak nadjeżdżający z drugiej strony autobus przewożący pracowników pobliskiej kopalni, nie zdołał się zatrzymać.

  Cała czwórka została poturbowana. Dzieci zabrały do szpitali karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podawała mikołowska policja, dwójka dzieci opuściła szpital w ubiegłym tygodniu, pozostała dwójka wróciła do domu w poniedziałek. PAP

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama