Stadion Śląski: Mur runął, będzie ogrodzenie

  Stadion Śląski: Mur runął, będzie ogrodzenie

  red.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion Śląski: Mur runął, będzie ogrodzenie

  ©Mostostal Zabrze SA/ARC Dziennik Zachodni

  Przęsła z siatki stalowej wykonane w lekkiej technologii, pokryte od strony wewnętrznej blachą trapezową otoczą Stadion Śląski. Koncepcja takiego typu ogrodzenia uzyskała akceptację Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach.
  Stadion Śląski: Mur runął, będzie ogrodzenie

  ©Mostostal Zabrze SA/ARC Dziennik Zachodni

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PODNOSZENIA DACHU STADIONU ŚLĄSKIEGO

  - Ogrodzenie Stadionu było elementem, który blokował nasze prace. Dlatego to bardzo dobra wiadomość, bo muszę przyznać - zabiegałem o to, by Stadion Śląski nie był otoczony murem. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, ale zależało nam także na estetyce tego miejsca. Uważam, że rozwiązanie w postaci ogrodzenia będzie zdecydowane lepsze niż tradycyjny wysoki mur, który szpeciłby stadion i WPKiW - mówił Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.

  CZYTAJ TEŻ: STADION ŚLĄSKI CHCĄ OTOCZYĆ MUREM

  Nowe ogrodzenie spełnia najważniejsze zadanie - uniemożliwia kontakt wzrokowy i podawanie niebezpiecznych przedmiotów przez kibiców znajdujących się po obu jego stronach. Płot systemowy będzie długi na ok. 1140 metrów i wysoki na 3,5 m (do wys. 2,5 m - pełne ogrodzenie, bez kontaktu wizualnego), natomiast całe ogrodzenie wraz z betonowymi bramami pozostałymi częściami murowanymi wyniesie ok. 2 km.

  CZYTAJ TEŻ: MUR NA ŚLĄSKIM BĘDZIE ZAGROŻENIEM?

  W linii ogrodzenia wykonanych zostanie dziewięć bram wejściowych wyposażonych w sześć podwójnych kołowrotów wysokich, dwie furty dla niepełnosprawnych, dwa pomieszczenia ochrony i depozytu. Pomiędzy bramami 3 i 4 znajdzie się policyjny punkt informacji i pomocy dla widzów. Ogrodzenie będzie oświetlone i monitorowane w systemie CCTV.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SLASK

   PIOTR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   STADION SLASKI nic sie o tobie nie pisze w TVP ale ty rosniesz w sile jak SLASK ktory cie buduje juz powstajesz dla nas SLAZAKOW

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama