Portugalski ratunek dla starego Domu Księcia

  Portugalski ratunek dla starego Domu Księcia

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Portugalska grupa Mota Engil ma być ratunkiem dla rozpadającego się zabytkowego Domu Księcia, przy al. Wolności w Częstochowie.
  Portugalski ratunek dla starego Domu Księcia

  ©ARC DZ

  - Jeszcze w lipcu przyjadą do nas przedstawiciele Mota Engil, portugalskiej firmy wyspecjalizowanej w m.in. w projektach tzw. budownictwa socjalnego - mówi Mirosław Soborak, zastępca prezydenta Częstochowy.

  Portugalczycy za remont Domu Księcia, w którym mieszka 100 rodzin w lokalach komunalnych dostaliby parter budynku d0 wykorzystania na cele komercyjne : sklepy, restauracje (dziś są tam m.in. też sklepy, świetlica środowiskowa, Monar). Inna opcja to wybudowanie przez Mota Engil dla lokatorów zabytkowego domu bloków w dzielnicy Wyczerpy i zrobienie z Domu Księcia np. hotelu.

  Tej drugiej opcji nie chcą mieszkańcy zabytku, których poinformowaliśmy o zamiarach miasta. - Mieszkam tu od 1964 roku, wpakowałem w remont mieszkania 20 tys. zł - mówi Jan Tkaczyk. Miasto tylko raz udało, że robi tu remont: kiedy przyjechał Gierek, to pomalowali fasadę. Wtóruje mu Krystyna Królikowska mieszkająca tu od urodzenia. Chciałaby po prostu, aby miasto wyremontowało porządnie budynek. Sfinansowanie takiego remontu z budżetu miasta jest nierealne. Potrzeba bowiem co najmniej 42 mln zł, a w miejskiej kasie pustki.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama