Czytelnik z Bierunia usłyszał, że zmienił operatora. -...

  Czytelnik z Bierunia usłyszał, że zmienił operatora. - Nieprawda - mówi

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Baron z Bierunia od wielu miesięcy nie płaci rachunków za telefon. Powód? Był klientem Telekomunikacji Polskiej SA i nagle od konsultantki dowiedział się, że wymówił numer i zmienił operatora. - Przeżyłem szok, bo żadnej umowy z nikim nie podpisywałem.
  Nie podpisywałem żadnej umowy z nowym operatorem na świadczenie usług- twierdzi Andrzej Baron z Bierunia

  Nie podpisywałem żadnej umowy z nowym operatorem na świadczenie usług- twierdzi Andrzej Baron z Bierunia ©Michał Pluta

  Ktoś sfałszował mój podpis! - denerwuje się. Od wielu miesięcy walczy o uznanie swoich racji.
  Nasz Czytelnik ma telefon stacjonarny od 25 lat. - Zawsze to była Telekomunikacja Polska. Co prawda raz na jakiś czas byłem kuszony różnymi telefonicznymi ofertami, by przejść do innego operatora, ale nigdy nie skorzystałem z nich - mówi Andrzej Baron. - Tymczasem pod koniec lipca ubiegłego roku konsultantka TP SA poinformowała mnie, że firma otrzymała wymówienie mojego numeru i od 1 sierpnia 2010 r. jestem klientem firmy MNI Telecom z Radomia - dodaje.

  Pan Andrzej natychmiast poinformował dwóch operatorów (TP SA oraz Telecom), że jego podpis został sfałszowany.
  - Spytałem nawet w TP SA, co zrobić. Usłyszałem, że mam napisać oświadczenie, że pismo, które wpłynęło do TP SA zostało sfałszowane i że należy je uznać za niebyłe. Tak zrobiłem, ale z TP SA nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - wyjaśnia.

  Tuż po 20 września 2010 r. otrzymał pierwszy rachunek z firmy Telecom. - Do dzisiaj nie zapłaciłem żadnego rachunku. Poprosiłem o pomoc powiatowego rzecznika konsumentów, który tak mi doradził - podkreśla Andrzej Baron. - Chyba po trzeciej fakturze przyszło ostrzeżenie z firmy Telecom, że zostanę wciągnięty do Krajowego Rejestru Długów. Zdenerwowany napisałem kolejne pismo do Telecomu. Do samego prezesa poszły chyba ze trzy pis-ma, ale też nikt mi nie odpowiedział - tłumaczy.

  Chciał otrzymać kopię wymówienia numeru z TP SA. - Nie dostałem jej, ale otrzymał ją powiatowy rzecznik konsumentów. Obejrzałem ją dokładnie i co odkryłem? Na jednym z trzech egzemplarzy zamiast "Baron", ktoś podpisał "Baran" - zwraca uwagę pan Andrzej.

  Zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Tychach i złożył zeznania na policji. - Z prokuratury otrzymałem pismo, że w związku z niewykryciem sprawcy umorzono dochodzenie - mówi zdziwiony. - Złożyłem zażalenie na taką decyzję do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Niedawno otrzymałem pismo, że 28 lipca zażalenie będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Tychach - wyjaśnia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zgadzam się że nic niewygra

   clubeden@wp.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 50

   bo w Tychach jest KORUPCJA i UKŁADY na które nie ma wpływu. Sam posiadam sfałszowane dokumenty oraz nagrania audio w kórym występują pracownicy sądu, Urzędu Miasta Tychy, Policji oraz wielu firm w...rozwiń całość

   bo w Tychach jest KORUPCJA i UKŁADY na które nie ma wpływu. Sam posiadam sfałszowane dokumenty oraz nagrania audio w kórym występują pracownicy sądu, Urzędu Miasta Tychy, Policji oraz wielu firm w tym i pańskiego imiennika oraz Uramowskich ze Słoneczników którzy są złodziejami, oszustami, bandytami. Piszę to świadomie i zawsze chętnie udostępnie dokumenty poświadczające ich winy gdzie biorąc pod uwagę skale ich przestępstw to powinni dostać po nie mniej jak 12 lat. Ale nic im nie zrobią bo to są wszyscy swoi, poukładani w układach a wiadomo, że swój swego nie ugryzie.
   Do czasu...... zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama