Wieża widokowa na Szyndzielni: Wyjdziesz i... zobaczysz...

  Wieża widokowa na Szyndzielni: Wyjdziesz i... zobaczysz Tatry

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wieża widokowa na Szyndzielni: Wczoraj rozpoczął się montaż wieży widokowej na Szyndzielni. Nowa atrakcja ma być gotowa dla turystów w połowie sierpnia
  Wieża widokowa powstaje tuż obok górnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię. Wczoraj rozpoczął się jej montaż

  Wieża widokowa powstaje tuż obok górnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię. Wczoraj rozpoczął się jej montaż ©Łukasz Klimaniec

  Atrakcyjny architektonicznie punkt widokowy dla mieszkańców Bielska-Białej i turystów powstaje na Szyndzielni, tuż obok górnej stacji kolejki linowej. Wczoraj rozpoczął się montaż wieży, z której turyści będą mogli podziwiać malowniczą panoramę.

  - Przy ładnej pogodzie będzie można zobaczyć Tatry - przyznaje Janusz Kisiel, prezes spółki ZIAD, która administruje kolejką linową na Szyndzielnię. - Na wieży znajdzie się kamera, dzięki czemu za pośrednictwem internetu będzie można sprawdzić, jaka jest widoczność. Będą też lunety dla turystów - dodaje szef spółki ZIAD.

  Budowa widokowego punktu to jeden z pomysłów na uatrakcyjnienie terenu Szyndzielni, który od lat niespecjalnie cieszy oko.

  - Przypomina to trochę czasy lat 70., na tyle, na ile pamiętam - mówi Marta Milka z Dąbrowy Górniczej, która wczoraj, wraz Marcinem Milką, pierwszy raz miała okazję być na Szyndzielni. - Rozmawialiśmy właśnie o tym, że brakuje tutaj takiego miejsca. Dlatego budowa wieży widokowej to dobry pomysł - przyznali turyści.

  Wczoraj pracownicy czecho-wickiego oddziału Mostostalu Zabrze, który zajmuje się montażem wieży, transportowali na szczyt elementy jej konstrukcji, które będą mocowane przy użyciu dźwigu. Wieża ma zostać postawiona do końca lipca. Turyści będą mogli skorzystać z niej prawdopodobnie w połowie sierpnia. Co ciekawe, wejście po schodach na jej szczyt ma być porównywalne do wejścia na... szóste piętro w bloku mieszkalnym. Dzięki temu turystom ukaże się widok zapierający dech w piersiach.

  Wejście na wieżę będzie jednak możliwe za drobną opłatą. W ZIAD zapowiadają, że będzie to mniej niż 5 zł. Bilety będzie można kupić przy dolnej i górnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię.

  - Przy wejściu na wieżę znajdzie się automat. Chcemy go połączyć z systemem informatycznym kolei linowej, by kupując bilet można było też kupić wejściówkę - wyjaśnia Janusz Kisiel.

  System pozwoli także policzyć, ilu turystów w ciągu roku skorzysta z punktu widokowego.

  Budowa wieży widokowej to pierwszy etap zmiany wizerunku Szyndzielni. Kolejnym jest wymiana napędu kolejki i wagoników. Jest też pomysł stworzenia rodzinnej górskiej trasy rowerowej.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Skutki nawałnic są potworne ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Ceny żywności mamy najniższe w Europie SPRAWDŹ PORÓWNANIE
  *Katowice stają się centrum IT w Polsce. Ile można zarobić?
  *Zoo w Chorzowie od kuchni. Tego nie zobaczysz w czasie zwiedzania ZDJĘCIA I WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wysokość wieży

   benji (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wiadomo ile ma mieć metrów wysokości ta wieża?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re wysokość

   qwerty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   18 m.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama