HMS Niwka nie chce ujawnić swoich zamiarów

  HMS Niwka nie chce ujawnić swoich zamiarów

  Magdalena Nowacka

  Czy HMS Niwka pogodzi się z decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach? SKO utrzymało w mocy postanowienie jaworznickich władz dotyczące braku zgody na wydobycie węgla pod kilkoma dzielnicami miasta.
  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  Zgodnie z przepisami, HMS Niwka ma 30 dni od daty doręczenia, aby się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Nie chce jednak zdradzać decyzji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że odwołanie już zostało złożone lub nastąpi to w najbliższych dniach.

  - Jak będzie czas, to o tym powiem - mówi Andrzej Szędzielarz z firmy Business Consulting, która reprezentuje przedsiębiorstwo HMS Niwka. - Nie jestem zainteresowany, żeby tę informacje publikować w prasie - dodaje Andrzej Szędzielarz.

  Poinformował jednak, że skomentuje tę sprawę może za 1,5 tygodnia. Wcześniej na naszych łamach podkreślał, że nadal liczą na to, że z władzami Jaworzna uda się wypracować wspólne stanowisko. Informacji o odwołaniu HMS Niwka nie otrzymał na razie Urząd Miejski w Jaworznie.

  - Firma miała miesiąc od daty doręczenia pisma - mówi Marcin Miłek z Wydziału Prasowego UM. - My je otrzymaliśmy 8 czerwca więc można tylko przypuszczać, że mogli je otrzymać w podobnym terminie - zapewnia.

  Zdaniem SKO, wniosek stoi w sprzeczności z planem zagospodarowania przestrzennego Jaworzna.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama