18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siostry na medal

Atak Niemki Katrin Holtwick próbuje powstrzymać Brazylijka Carol. Z boku jej młodsza o 4 lata siostra Maria Clara fot. Jakub Jaźwiecki
Zwycięstwem brazylijskich sióstr Carol i Marii Clary Salgado zakończył się rozgrywany od wtorku w Mysłowicach Swatch FIVB World Tour w siatkówce plażowej.

Jest to pierwsze zwycięstwo tej pary w turnieju z cyklu World Tour. W finale Brazylijki pokonały Niemki Kartin Holtwick i Ilke Semmler 2:1. Trzecie miejsce wywalczyły Norweżki Nila Hakedal i Ingrid Torlen. Zwycięski duet zainkasował premie w wysokości 28 tysięcy dolarów i 600 punktów rankingowych.

Najlepsza polska para Katarzyna Urban i Joanna Wiatr, po dwóch zwycięstwach, sklasyfikowana została na miejscach 13-16 i zarobiła 3.900 dolarów. Druga nasza ekipa Magdalena Mi-choń-Szczytowicz zajęła miejsca 17-24, a startujące z dziką kartą Paulina Eska i Aleksandra Filip uplasowały się na miejscach 24-32.

- Najważniejsze, że mogłyśmy skonfrontować nasze umiejętności ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami - przyznała Urban. - Szkoda, że skończyło się tylko na dwóch zwycięstwach
W sobotę wydarzeniem na piaszczystych boiskach kąpieliska Słupna był pojedynek dwóch brazylijskich par Marii Clary i Carol z zajmującymi drugie miejsce w rankingu Antonelli/Leäo. W drugim secie Maria Antonelli nagle osunęła się na piasek i musiało interweniować pogotowie. Zawodniczka spędziła trzy kwadranse w karetce, spotkanie zostało przerwane, a zwycięstwo przyznano siostrom Salgado.

Mecz o trzecie miejsce, podobnie jak finał, był niezwykle zacięty i o zwycięstwie decydował tie-break. W nim od początku przewaga należała do pary z Norwegi. Ostatni punkt, pięknym atakiem zdobyła Nila Hakedal. - Przed tygodniem w naszym kraju zdobyłyśmy srebrny medalu, teraz brązowy. Może za dwa tygodnie w Brazylii uda nam się zdobyć upragnione złoto - cieszyła się Norweżka Torlen.

Brazylijki w finale tylko w drugim secie pozwoliły sobie na moment dekoncentracji i rywalki skrzętnie to wykorzystały. W tie breaku prowadziły już 6:0 i nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa. Mecz trwał 56 minut. Najlepszą zawodniczką mysłowickiego turnieju wybrano Marię Clarę. Brazylijki po zejściu z podium szybko popędziły do szatni i nie znalazły czasu na rozmowę. - Musimy pędzić na lotnisko - tłumaczyły.

Bardziej rozmowne były Niemki. - To nasze największe osiągnięcie w historii występów w turniejach World Tour i na pewno przyjedziemy do Mysłowic za rok - zapewniła Sammler.