Zamknięta droga nr 796 z Dąbrowy Górniczej do Zawiercia

  Zamknięta droga nr 796 z Dąbrowy Górniczej do Zawiercia

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od wtorku, 19 lipca, od godziny 8, aż do przyszłej niedzieli, 24 lipca, w cierpliwość muszą uzbroić się kierowcy. Całkowicie zamknięta będzie bowiem jedna z najbardziej obleganych tras w województwie śląskim, droga wojewódzka nr 796 z Dąbrowy Górniczej do Zawiercia.
  Przejazd kolejowy na drodze nr 796

  Przejazd kolejowy na drodze nr 796 ©Piotr Sobierajski

  Tuż przed wjazdem do tego drugiego miasta, na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, kolej wymieniać będzie 50 metrów torowiska. Nie przejadą tędy ani tiry, ani samochody osobowe, ani busy wożące mieszkańców okolicznych miejscowości.

  Policja wyznaczyła objazdy, ale chcąc z nich skorzystać trzeba doliczyć sobie kilkadziesiąt minut do czasu podróży, no i liczyć się z większymi wydatkami na paliwo. Kierowcy jadący od Dąbrowy Górniczej w kierunku Zawiercia powinni kierować się na Siewierz a następnie na drogę krajową nr 78.

  - Ten sam objazd zalecany jest dla kierowców jadących z przeciwnej strony. Na skrzyżowaniach poprzedzających zjazd na drogę wojewódzką nr 796, na ul.
  Obrońców Poczty Gdańskiej, będą ustawione znaki drogowe, informujące o kierunku objazdu - mówi Andrzej Świeboda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. - Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów oraz inne uprawnione do kierowania ruchem pojazdów służby - dodaje.

  Remont torowiska to też spore kłopoty dla mieszkańców m.in. Łaz, Wysokiej, Ciągowic czy Chruszczobrodu, którzy mogą dojechać do Zawiercia jedynie busami. Te kursować będą po nieco innej trasie.
  CZYTAJ O UTRUDNIENIACH NA DROGACH - OBJAZDY, KORKI, WYPADKI
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tory

   zawiercianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 42

   Znając tempo pracy naszych fachowców, jestem pewien, że te prace się przedłużą. A w nocy to nie łaska pracowć.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama