Rodzice z Żor wywalczyli szkołę, ale będzie ciasno

  Rodzice z Żor wywalczyli szkołę, ale będzie ciasno

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rodzice z Żor wywalczyli szkołę, ale będzie ciasno

  ©Katarzyna Śleziona

  Kilka dni temu zapadła decyzja, że 233 uczniów z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 15 na osiedlu Sikorskiego w Żorach nie opuści murów swojej placówki. Ich rodzice i nauczyciele wywalczyli dla nich pozostanie w szkole.
  Rodzice z Żor wywalczyli szkołę, ale będzie ciasno

  ©Katarzyna Śleziona

  Urzędnicy mieli inny plan. Uczniów chcieli przenieść do części budynku Zespołu Szkół nr 3 w Żorach, czyli 800 metrów dalej na tym samym osiedlu, gdzie uczą się gimnazjaliści i licealiści.

  - Po burzliwych dyskusjach z prezydentem, pikiecie 50 dzieci przed budynkiem szkoły i na całym osiedlu Sikorskiego, która odbyła się 20 czerwca, władze Żor uległy prośbom rodzicom i nauczycielom z "piętnastki". Cieszymy się z tego rozwiązania - mówią jednym chórem rodzice dzieci z SP nr 15.


  PRZECZYTAJ JAK SZKOŁY W ŻORACH BRONIŁ NAWET KSIĄDZ

  Jednak pozostanie starszych uczniów w "piętnastce" ma drugą stronę medalu. W placówce oprócz całej podstawówki, czyli 6 klas z 503 uczniami znajdą się także 4 oddziały dla maluchów w wieku 5 i 6 lat, czyli 100 osób. To oznacza, że przybędzie 20 procent więcej dzieci w jednym budynku niż dotychczas było. Czy będzie wszystkim ciasno?

  - Nie będzie komfortowych warunków. Dlatego proponowaliśmy przejście starszym uczniom z SP 15 do ZS nr 3, aby zrobić miejsce dla grupy przedszkolaków. Jednak na te zmiany nauczyciele bardzo emocjonalnie zareagowali.

  Już w "trójce" planowaliśmy, że będzie świetlica, punkt wydawania posiłków, ale emocje nie pozwoliły zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Zgodziliśmy się na warunki nauczycieli i rodziców - mówi Bożena Dąbrowska, naczelniczka wydziału edukacji.

  Obecność dzieci z podstawówki i przedszkola w jednym budynku wymusi pracę nauczycieli w wydłużonym trybie.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama