Czarownica w Alejach Rodów Czeladzkich?

  Czarownica w Alejach Rodów Czeladzkich?

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Czeladzi mają zdecydować co się stanie z odlanym z brązu pomnikiem czeladzkiej czarownicy - Katarzyny Włodyczkowej.
  Czarownica w Alejach Rodów Czeladzkich?
  Posąg ma około 2 metrów wzrostu i waży 400 kilogramów. I bynajmniej nie przedstawia bajkowej baby-jagi, ale kobietę piękną i intrygującą. Wykonał ją w 2009 r. Jacek Kiciński.

  Miała być "niespodzianką" dla mieszkańców od poprzednich władz Czeladzi. I stanąć na skwerku przy ul.1 Maja obok nowej fontanny. Czarownicę ze skweru "przegoniły" trzy rzeźby aniołów, które zajęły jej miejsce.

  Jak mówił ksiądz, żeby wskazywały drogę do kościoła. Czarownica została skazana na banicję. Czy jest szansa na jej powrót? I gdzie powinna stanąć? Na rynku? Przy wjeździe do miasta? A może jeszcze w jakimś innym miejscu?

  Nowe władze Czeladzi postanowiły oddać decyzję co do dalszych losów pomnika w ręce mieszkańców. W miesięczniku wydawanym przez miasto pojawiła się ankieta w tym temacie.

  - Pytamy mieszkańców, czy chcą, aby czarownica została w Czeladzi - mówi Iwona Szczepanik, rzeczniczka prasowa czeladzkiego Urzędu Miejskiego.

  - Jeśli taka będzie wola większości, na pewno ją zatrzymamy. Pytamy też o to, czy mieszkańcy chcą, aby rzeźbę sprzedać. Na razie rzeźba jest u wykonawcy - mówi rzeczniczka.

  Decyzja zapadnie prawdopodobnie na przełomie września i października zapadnie decyzja.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama