GZM popiera projekt Katowice Metropolia Kultury 2015

  GZM popiera projekt Katowice Metropolia Kultury 2015

  red.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  GZM popiera projekt Katowice Metropolia Kultury 2015

  ©arc.

  Miasta Metropolii Silesia przyłączą się do realizowanego przez Katowice projektu: Katowice Metropolia Kultury 2015 - taką deklarację usłyszał dziś podczas zarządu GZM prezydent Katowic.
  GZM popiera projekt Katowice Metropolia Kultury 2015

  ©arc.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Piotr Uszok zapoznał dziś zarząd GZM ze wstępnymi założeniami tegoż projektu, ogłoszonego dzień po przegranej rywalizacji z Wrocławiem o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

  - Zależy nam na współdziałaniu wszystkich miast. Nie możemy zmarnować tego potencjału, który zgromadziliśmy podczas rywalizacji o tytuł ESK 2016 - podkreślał prezydent Uszok. - Chcemy również, byście Państwo wzbogacili nasze propozycje Waszymi - zachęcał. Ale tak naprawdę Piotr Uszok nie musiał tego robić.

  Prezydenci, członkowie zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego nie mają wątpliwości o słuszności i celowości realizacji projektu pt. Katowice Metropolia Kultury 2015. - Jestem przekonany, że będzie to projekt o charakterze metropolitalnym - podkreślał przewodniczący GZM Dawid Kostempski. - Dla nas jest to szansa, by pokazać się w całej Europie - dodał prezydent Bytomia Piotr Koj.

  Piotr Uszok przedstawiając projekt Katowic, jako Metropolitalnej Stolicy Kultury 2015 przypomniał, że od początku zależało mu na tym, by działania Katowic nie były odbierane, jako konkurencja dla Wrocławia, który w 2016 roku będzie Europejską Stolicą Kultury. Stąd upadł pomysł, by Katowice były w 2016 roku Alternatywną Stolicą Kultury. - Nie chcemy i nie będziemy podważać kandydatury Wrocławia - zapewniał dziś prezydent Uszok.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama