Schlierenzauer i Koch w Wiśle. Podglądamy skoczków [ZDJĘCIA]

  Schlierenzauer i Koch w Wiśle. Podglądamy skoczków [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gregor Schlierenzauer
  1/14
  przejdź do galerii

  Gregor Schlierenzauer ©Łukasz Klimaniec

  Przyjazd najlepszych skoczków narciarskich świata do Wisły nie wstrząsnął beskidzką miejscowością. Ale nie mogło być inaczej, skoro tego najważniejszego próżno wypatrywać na zawodach - Adam Małysz karierę już przecież zakończył.
  NAJNOWSZE INFORMACJE SPORTOWE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  - Osoby, które odwiedzają galerię, bardziej niż o innych zawodników pytają o to, czy można gdzieś w Wiśle zobaczyć Adama - uśmiecha się Lucyna Bednarz z Galerii Trofeów Adama Małysza.
  Ta galeria to jedno z niewielu miejsc, które chętnie odwiedzali przebywający w Wiśle skoczkowie startujący w Lotos Poland Tour FIS Grand Prix. W poniedziałek zajrzeli tam Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Słoweńcy Robert Kranjec i Jure Sinkovec.

  Cała trójka długo oglądała Kryształowe Kule i medale olimpijskie Orła z Wisły. A popularny "Schlieri" wpisał się nawet do księgi pamiątkowej gości odwiedzających galerię.

  "Miło widzieć tyle pucharów, nagród i medali. Ale dla mnie najmilsze było móc skakać z tobą i czasem ciebie pokonać" - napisał m.in. Adamowi Małyszowi Austriak.

  Wczoraj Schlierenzauera można było spotkać gdy spacerował obok skoczni w Wiśle-Malince. W odróżnieniu od swojego reprezentacyjnego kolegi Martina Kocha nie miał rzucających się w oczy słuchawek na uszach. Po prostu przechadzał się i koncentrował przed czekającymi go wieczorem kwalifikacjach na skoczni w Szczyrku. Zagadnięty przez nas przyznał, że choć przebywa w Wiśle kilka dni, nie miał okazji poznać okolicy.

  - Nie mamy wiele wolnego czasu, bo trenujemy przed zawodami. Ćwiczymy głównie w pobliżu skoczni. Luźniejszy dzień mieliśmy w poniedziałek, byliśmy wtedy w Galerii Trofeów Adama Małysza, pograliśmy też w siatkówkę - wyjaśnił.

  Skoczkowie zakwaterowani są w dwóch hotelach (Geovita i Vestina), których pilnują ochroniarze. Wychodzą jednak w teren, by pobiegać i poćwiczyć technikę.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama