Mieszkańcy się złoszczą, że gazownia w Zabrzu likwiduje...

  Mieszkańcy się złoszczą, że gazownia w Zabrzu likwiduje swoje kasy

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To chyba logiczne, że jeśli jesteś komuś winien pieniądze, to musisz mieć możliwość przekazania swojego długu wierzycielowi. Na takiej prostej zasadzie oparto obowiązek posiadania kasy przez firmy, które nam coś sprzedają.
  Kasa w zabrzańskiej gazowni będzie czynna tylko do końca lipca

  Kasa w zabrzańskiej gazowni będzie czynna tylko do końca lipca ©Marzena Bugała

  Tymczasem prawie wszyscy dostawcy prądu, wody, sygnału kablówki, telefonu czy internetu do naszych mieszkań, likwidują punkty przyjmowania płatności w gotówce.

  Od sierpnia w województwie śląskim zniknie większość takich punktów Gazowni Zabrzańskiej. Klienci są rozżaleni, bo właśnie gaz znów podrożał, więc najubożsi muszą wysupłać dodatkowe złotówki, by nie tylko wyższy rachunek zapłacić, ale jeszcze opłacić wysyłkę pieniędzy. Wpłata na miejscu w gazowni była gratisowa.

  - Odkąd pamiętam, zawsze w moim mieście można było zapłacić za gaz gotówką w punkcie obsługi klienta - mówi pan Jan z Rudy Śląskiej. - Teraz przeczytałem ogłoszenie, że od 1 sierpnia taka możliwość zniknie. Trzeba będzie płacić na poczcie albo w banku. Czy ktoś zdaje sobie sprawę, ile to kosztuje?! I robi nam to państwowe przedsiębiorstwo! Nie rozumie, że znów po kieszeni dostaną najbiedniejsi?

  Gazownia Zabrzańska nie jest jedyną firmą, która zdecydowała się na ten krok. Przedsiębiorstwa wystawiające nam rachunki, a tak-że duże i rozproszone spółdzielnie mieszkaniowe, tłumaczą, że dla nich przyjmowanie gotówki to kosztowny kłopot: z kadrową obsadą biur obsługi klienta, przyjmowaniem ludzi u siebie - krzesełka, toalety, klimatyzacja, woda do picia w baniaku itp.
  Poza tym muszą dbać o swoje kasjerki odnoszące pieniądze do banku, a to w dzisiejszych czasach zbyt niebezpieczne. Dlatego słono płacą firmom ochroniarskim za przewóz pieniędzy pod konwojem.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama