Ważne
  Startuje Złombol 2011. Gruchoty pokonają trasę Katowice -...

  Startuje Złombol 2011. Gruchoty pokonają trasę Katowice - Loch Ness

  WS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Startuje Złombol 2011. Gruchoty pokonają trasę Katowice - Loch Ness

  ©arc. Złombol

  Złombol to ekstremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł.
  Startuje Złombol 2011. Gruchoty pokonają trasę Katowice - Loch Ness

  ©arc. Złombol

  Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe i do Azji aby pokazać, że mimo wszystkich obaw, da się dojechać takimi "złomami" do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: Alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duża odległość, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii i chaos w Stambule.

  Tegoroczna trasa Złombolu wiedzie z Katowic nad szkockie jezioro Loch Ness. Auta ruszają 23 lipca, dojazd do mety planowany jest 27 lipca.

  Złombol goes Nessie!  Dokładnie oznacza to dla uczestników przejechanie Polski w kierunku zachodnim, przejechanie Niemiec, Holandii, Francji, przeprawę przez kanał La Manche do Anglii, walkę z Londynem i w końcu przeprawę przez szkockie Highlands aż do słynnego Loch Ness w wielkiej dolinie Great Glen, która powstała 400 mln lat temu.

  Uczestników czeka zmierzenie sił na niemieckich Autobanach bez zbędnych ograniczeń prędkości, walka z górami w niemieckim Harz i strome podjazdy w okolicach Kassel. A także jazda po lewej stronie, poszukiwanie potwora w lodowatych i głębokich wodach Loch Ness, rozmaite i niekończące się awarie, nerwowe załamania, piękne widoki, słynna Złombolowa integracja i wiele więcej! Jest to najdalsza trasa w historii Złombolu!

  Więcej szczegółów na stronie www.zlombol.pl

  Zobacz filmy z poprzednich edycji:

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama