Wydry z chorzowskiego zoo mają nowy wybieg

  Wydry z chorzowskiego zoo mają nowy wybieg

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Były posrebrzane tace ze świeżutkimi rybami, wstęga i wielu gości - dzisiejsze otwarcie nowego wybiegu dla pary wydr ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, miało niezwykle uroczystą oprawę.
  Wydry zostały wypuszczone do nowego, zdecydowanie większego od poprzedniego lokum. Pierwszy z klatki wyszedł Maciek, który od razu rozpoczął znaczenie terenu. Marta była bardziej zachowawcza: kiedy próbowano wyprosić ją z jednej klatki, uciekła do drugiej. Potem jednak ochoczo zanurkowała z nowiutkim basenie.

  Nowy wybieg ma 120 m kw. Jest tam basen dla wydr wraz z kaskadą oraz składający się z kilku pomieszczeń, częściowo ogrzewany kotnik z zamontowanymi oknami weneckimi przez które zwiedzający będą mogli podglądać wydry podczas ich wypoczynku. Całość ogrodzona jest kamiennym murem oraz drewnianym płotem, częściowo przeszklonym od strony chodnika.

  - We wcześniejszym lokum wydry nie miały miejsca do wybiegania się, nie miały trawy, dlatego tak zabiegaliśmy o budowę nowego wybiegu - mówi Aleksandra Będkowska, opiekunka wydr. - Teraz będą mogły wybiegać się do woli.

  Obie wydry urodziły się w 2008 roku. Marta przyjechała do chorzowskiego zoo z Poznania. Historia Maćka jest bardziej skomplikowana. Jego matkę zabili obrońcy stawów hodowlanych w okolicach Łodzi. Malucha znalazła osoba prywatna i wykarmiła go butelką, a odchowaną wydrę oddała do Pogotowia Leśnego, skąd Maciek trafił do chorzowskiego ZOO.

  Budowę nowego wybiegu wsparły finansowo samorządy Chorzowa i Siemianowic Śląskich (reszta środków pochodziła ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w ZOO).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama