Nowy thriller: Robert Więckiewicz jedzie 4:13 do Katowic...

  Nowy thriller: Robert Więckiewicz jedzie 4:13 do Katowic [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowy thriller: Robert Więckiewicz jedzie 4:13 do Katowic [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Robert Więckiewicz, do tego dynamiczna akcja, doskonały plan i wszechogarniająca potrzeba zemsty - to wszystko można znaleźć w najnowszym thrillerze psychologicznym 3D Andrzeja Stopy "4:13 do Katowic".
  Właśnie zakończyły się zdjęcia do kolejnego filmu ze stajni East Pictures, jednej z nielicznych polskich spółek producenckich, których akcje można znaleźć na giełdzie. Producentem wykonawczym obrazu jest dom produkcyjny FlyFilm.
  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PLANU FILMOWEGO
  "4:13 do Katowic" to 25-minutowy film akcji, opowiadający historię mężczyzny, który w akcie zemsty planuje zabić człowieka. Jednak ze względu na krótki metraż producenci nie chcą ujawniać reszty fabuły.

  Wiadomo jedynie, że główny bohater, grany przez Roberta Więckiewicza, wyrusza w szaleńczy pościg próbując dokonać rzeczy prawie niemożliwej. Kogo lub co próbuje dogonić? Za jaką krzywdę i na kim chce się zemścić? Odpowiedzi w kinach już wkrótce.

  Zdjęcia do "4:13 do Katowic" rozpoczęły się pod koniec maja na Śląsku, czyli w rodzinnych stronach twórców produkcji. W czasie okresu zdjęciowego ekipa filmowa pojawiła się w czterech miastach: w Katowicach, Jaworznie, Chorzowie i Wrocławiu

  Twórcami filmu są młodzi filmowcy: reżyser 
i scenarzysta Andrzej Stopa (absolwent katowickiego WRiTv) oraz Piotr Kalkowski (operator 
i stereograf). Obaj uznali, że świat filmu nie wykorzystuje w pełni dramaturgicznych możliwości technologii 3D i postanowili zrealizować swoją wizję filmu w tej technice. Według nich efekt głębi uzyskany w 3D może służyć jako element wyrażający emocje bohaterów, zwiększający napięcie i budujący nastrój filmu.

  3D jest tak istotne dla opowiadanej przez nich historii, że film będzie wyświetlany jedynie w tej technologii. Według twórców projekcja obrazu w 2D byłaby porównywalna do oglądania kolorowego filmu na czarno-białym telewizorze.

  Zaplanowane są natomiast projekcje w kinach z systemem 5D, które oprócz obrazu 3D i dźwięku przestrzennego oferują dodatkowe możliwości oddziaływania na zmysły widzów. Oznacza to cały szereg efektów, które wciągną widza głęboko w akcję. Na przykład podczas pościgu będzie można poczuć podmuch wiatru na twarzy, deszcz czy drgania pędzącego samochodu. Wszystko po to, aby widz mógł wcielić się w rolę bohatera filmu. Standardowo produkcje wyświetlane w kinach 5D mają długość około 15 minut, stąd decyzja o nietypowej 25 minutowej wersji "4:13 do Katowic".

  "4:13 do Katowic" to pierwszy aktorski film akcji zrealizowany z myślą o dystrybucji 
w kinach 5D oferujący widzom możliwość znalezienia się w samym sercu wydarzeń i zostania aktywnym uczestnikiem seansu filmowego.

  Premiera filmu planowana jest na przełomie sierpnia i września, dlatego też można mówić, iż "4:13 do Katowic" jest pierwszym polskim filmem w 3D. Premiera trójwymiarowej "Bitwy warszawskiej 1920" Jerzego Hoffmana zaplanowana została na październik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama