Śląski Teatr Tańca będzie działał w cechowni kopalni Rozbark...

  Śląski Teatr Tańca będzie działał w cechowni kopalni Rozbark w Bytomiu

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  W najbliższej przyszłości przenoszą się do dawnej cechowni kopalni Rozbark, gdzie powstanie największe w Polsce centrum taneczne.

  Osiem dostosowanych do potrzeb artystów sal do ćwiczeń, sala gimnastyczna, garderoby i pokoje gościnne dla wykładowców, a także ogromna sala widowiskowa dla 600 osób - oto plany ŚTT. Teatr wraz z liceum tanecznym i Wydziałem Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na dobre zadomowią się w Rozbarku.

  Zdobyte przez gminę Bytom pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację budynku cechowni i budynku administracyjnego. - Ten ostatni zaadaptowany zostanie na pokoje gościnne dla Śląskiego Teatru Tańca i akademik dla PWST. Pomieści około 20 osób - wyjaśnia Roman Kuśnierz, dyrektor ds. rozwoju Śląskiego Teatru Tańca.

  Tancerze przez dekadę szukali dla siebie dogodnych pomieszczeń, by móc doskonalić swój talent. Na przekształcenie budynku cechowni na działalność artystyczną Bytom otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 10 mln złotych, zaś z budżetu musi jeszcze wygospodarować ok. 7 mln 800 tys. złotych. Inwestycja ma dobiec końca w 2013 roku.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama