Blondynki zarabiają więcej? Nie tylko! To one robią kariery

  Blondynki zarabiają więcej? Nie tylko! To one robią kariery

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marylin Monroe

  Marylin Monroe ©arc.

  Oczekujesz podwyżki, chcesz awansować? Wybierz się do fryzjera i przefarbuj na blond. Tak przynajmniej sugeruje Simon Comins z firmy Superdrug, która badała wpływ koloru włosów na zarobki w Wielkiej Brytanii. Jasnowłose zarabiają tam lepiej niż rude i brunetki! A jak jest w Śląskiem? Rozejrzyj się sam. Większość eksponowanych stanowisk w firmach, instytucjach i polityce - zajmują blondynki!
  Marylin Monroe

  Marylin Monroe ©arc.

  Polityka? Na Śląsku blondynki rządzą. Posłanki Danuta Pietra-szewska, Krystyna Szumilas, Elżbieta Pierzchała i Beata Libera-Małecka z PO, Bożena Kotko-wska (SLD), Maria Nowak (PiS). Po ciemnej stronie mocy, przepraszam... włosów są Izabela Leszczyna z PO, Izabela Kloc z PiS.

  - Blondynki uprzywilejowane? Raczej mają pod górkę! Koledzy w sejmowych komisjach początkowo traktowali mnie jak "paprotkę". Musiałam udowodnić im swoje kompetencje. Brunetki miały łatwiej - protestuje Danuta Pietraszewska.

  Teraz pod lupę bierzemy biznes. Joanna Schmid, wiceszefowa Taurona, a wcześniej wiceminister skarbu? Blondynka. Teresa Mokrysz, właścicielka firmy Mokate, jedyna Ślązaczka na liście 100 najbogatszych Wprost i Forbesa? Także blondynka! Nieco obraz zamydla posiadaczka pięknego, miedzianego odcienia włosów Joanna Strzelec - Łobodzińska, szefowa Kompanii Węglowej. Ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę.

  W Śląskim Urzędzie Marszałkowskim rządzi brunetka - wicemarszałek Aleksandra Gajewska- Przydryga. Ale po piętach depcze jej członkini zarządu województwa Aleksandra Banasiak - w kolorze blond. W Sejmiku jasnowłose górą - Bożena Borys-Szopa, Ludgarda Buzek, Agnieszka Kostempska i Małgorzata Tkacz-Janik. Wśród prezydentów także mamy blondynki - Małgorzata Mańka-Szulik w Zabrzu i Grażyna Dziedzic w Rudzie Śląskiej.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama