Chcą wyrzucić z budowy firmę, która... dokończy A2

  Chcą wyrzucić z budowy firmę, która... dokończy A2

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chcą wyrzucić z budowy firmę, która... dokończy A2
  Jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Jastrzębiu-Zdroju - budowa 3,5-kilometrowego odcinka Drogi Głównej Południowej - która ma się stać obwodnicą miejską oraz połączyć miasto z węzłem autostrady A1 w Mszanie, stoi pod znakiem zapytania.
  Chcą wyrzucić z budowy firmę, która... dokończy A2
  Wykonawca nagle zaprzestał prac. Pojawiły się wątpliwości co do metody, jaką mają być budowane mosty.

  - W umowie zaznaczyliśmy, że mosty mają być budowane metodą od fundamentów, a nie tzw. metodą palowania. Wykonawca wiedział o tym podpisując z nami umowę. Teraz twierdzi, że nie może dalej budować ze względów bezpieczeństwa - poinformował wczoraj Marian Janecki, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DRÓ WOJEWÓZTWA ŚLĄSKIEGO

  I zastanawia się nawet nad wyrzuceniem firmy z placu budowy. Zmiana zasad w trakcie gry oznaczałaby bowiem naruszenie przez urząd ustawy o zamówieniach publicznych. Pikanterii temu wszystkiemu dodaje fakt, że firma (Bogl a Krysl, wchodząca w skład konsorcjum), która sprawia kłopot władzom Jastrzębia, ma zastąpić Chińczyków, wyrzuconych z budowy autostrady A2 pod Łodzią.

  - Rzeczywiście, prowadzimy rozmowy z konsorcjum trzech firm, w skład których wchodzą także wykonawcy Drogi Głównej Południowej. Decyzje zapadną w przyszłym tygodniu. Konsorcjum miałoby budować 20-kilometrowy odcinek C autostrady A2 - mówi Urszula Nelken, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

  Tymczasem w Jastrzębiu-Zdroju zastanawiają się, jak zagonić firmę do roboty.

  - Żeby poprawić bezpieczeństwo, proponowaliśmy już kilka innych rozwiązań, ale firma z nich nie skorzystała - żali się prezydent. Miasto wystosowało nawet do Urzędu Marszałkowskiego prośbę o wydanie opinii, czy można zmienić umowę. - Zależy nam jednak, żeby wykonawca skończył budowę. W innym wypadku opóźni się ona już nie o kilka tygodni, tylko miesięcy - dodaje Marian Janecki.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autostrady

   wk.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 51

   standard nie wiedzą co w projekcie i wygrywają przetarg, jak są pisane te umowy ? wykonawca może robić co chce ? a jak wygrywa przetarg nie wiedząc co podpisuje to całe to towarzystwo powinno być...rozwiń całość

   standard nie wiedzą co w projekcie i wygrywają przetarg, jak są pisane te umowy ? wykonawca może robić co chce ? a jak wygrywa przetarg nie wiedząc co podpisuje to całe to towarzystwo powinno być wyp... na zbity pysk a zapłacić kolosalne odszkodowanie + prokurator za składanie fałszywych oświadczeń w umowach !!! popierd... przepisy w tym chorym kraju .... tu nigdy nie będzie dobrze ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie firmy takie uatostrady

   jaja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 40

   teraz wszystko jasne, jesli w Polsce mamy takie firmy budujace drogi, to nie dziwmy sie, ze mamy tak malo autostrady

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama