Riedlowa aleja róż

  Riedlowa aleja róż

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Któregoś dnia rzucę to wszystko /I wyjdę rano niby po chleb/ Wtedy na pewno poczuję się lepiej/ Zostawię za sobą ten zafajdany świat/ Napełnię olejem pustą głowę/ I wrócę tam, na aleję pełną róż... - tak kiedyś śpiewał Rysiek Riedel, niezapomniany, legendarny już lider zespołu Dżem.
  Piosenka miała tytuł "Mała aleja róż". Niebawem ulica o takiej nazwie pojawi się w Tychach, mieście, w którym muzyk spędził większą część swojego 38-letniego życia.

  Riedel ma w Tychach, niestety, tyle samo przeciwników, co zwolenników. Głosy tych pierwszych podniosły się w zeszłym roku, kiedy wydział geodezji UM po raz pierwszy zaproponował nazwę, która w jego przekonaniu brzmiała bardzo sympatycznie i niekoniecznie budziła skojarzenie z kontrowersyjnym wokalistą, bo ta piosenka do najbardziej znanych nie należy. Nie zaprotestowali natomiast mieszkańcy nowego osiedla w okolicach parku Północnego, radni też nie mieli nic przeciwko temu i już w przyszłym tygodniu zostaną zamówione tablice z nazwą.

  - Wcale nie zamierzamy ograniczać się do tej jednej nazwy zaczerpniętej z dorobku Riedla - zapewnia Alicja Kulka, naczelnik wydziału geodezji Urzędu Miasta. - Może coś się w nim jeszcze znajdzie. Nie wykluczamy jednak zaproponowania samego Riedla na patrona którejś z ulic. Miasto się rozbudowuje. Może gdzieś się dla niego znajdzie miejsce.

  Urząd natomiast nieśmiało przymierza się do postawienia mu pomnika. Miałby stanąć na osiedlu F, na którym Riedlowie mieszkali. W przyszłym roku minie 15 lat od śmierci Ryszarda Riedla.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo