W Częstochowie zamiast tramwajów na Kucelin będą kursowały...

  W Częstochowie zamiast tramwajów na Kucelin będą kursowały autobusy

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Częstochowie zamiast tramwajów na Kucelin będą kursowały autobusy
  Częstochowianie co najmniej jeszcze przez 1,5 roku będą stali w korkach. Na pewno do zakończenia przebudowy I i II Al. NMP i budowy nowej linii tramwajowej na Błesznie.
  W Częstochowie zamiast tramwajów na Kucelin będą kursowały autobusy
  Od dziś natomiast odczują na swojej skórze remont starej linii tramwajowej. Zamiast tramwajów będą jeździć po mieście autobusy. Pojawią się na odcinku od zajezdni MPK do pętli Kucelin. Powodem tych zmian są prace związane z przyłączaniem nowej linii tramwajowej do jej starego odcinka przy al. Niepodległości.

  - Zostanie zamknięta dla ruchu części skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej i Alei Niepodległości przy estakadzie - wyjaśnia Marta Górska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. - Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania.

  Autobusy zamiast tramwajów częstochowianie już przerabiali. W czerwcu przez kilkanaście dni na odcinku od zajezdni do pętli na Północy jeździły zastępczo autobusy z powodu remontu torowiska przy ul. Bór.

  - Teraz rusza kapitalny remont torowiska od al. Niepodległości do ul. Jagiellońskiej. Tramwaje mają kursować od pętli na Północy do zajezdni MPK do 14 sierpnia. Remont obejmie budowę odwodnienia, wymianę drewnianych podkładów - wylicza Marcin Maranda, rzecznik prasowy MPK.
  Kierowcy narzekają na kolejne drogowe niespodzianki.

  - Dlaczego prace remontowe przeprowadzane są w całym mieście w tym samym czasie ? - pyta się Andrzej Krzesik, częstochowianin.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama