Menu Region

Bytom-Karb: Z kamienicy przy Technicznej ewakuowano 19...

Bytom-Karb: Z kamienicy przy Technicznej ewakuowano 19 mieszkańców [MAPA i ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Nylec

14Komentarzy Prześlij Drukuj
19 osób opuściło dzisiaj w południe swoje mieszkania. Podzielili los swoich sąsiadów z Karbia. Zaledwie kilkaset metrów od miejsca, gdzie w zeszłym tygodniu ludzie z pośpiechu pozostawiali mieszkania, dziś konieczna była ewakuacja kolejnych osób.
Sześć rodzin z ponad stuletniej kamienicy przy ul. Technicznej 10 spakowało dzisiaj swoje walizki. Budynek, zgodnie z opinią powiatowego inspektora nadzoru budowlanego grozi zawaleniem. Dlatego wczoraj zapadła decyzja o jego natychmiastowym opuszczeniu przez mieszkańców.

Na miejsce wezwano między innymi policjantów, strażaków i straż miejską, którzy do czasu wyjścia z mieszkań wszystkich lokatorów i zabezpieczenia ich dobytku czuwały nad bezpieczeństwem i porządkiem w miejscu prowadzonej ewakuacji.
Żaden z lokatorów nie stawiał oporu.

Wszyscy mieszkańcy trafili lokali zastępczych w hotelu przy ul. Strzelców Bytomskich 87 a i b. Tam w zeszły tygodniu wprowadziły się trzy z sześciu rodzin, które musiały wyprowadzić się z ul. Pocztowej 2.

Teraz miasto ma obowiązek zapewnianie rodzinom lokali zastępczych.


Wyświetl większą mapę

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
14

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Tragedia.

+39 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bytomianin. (gość)  •

To co się wydarzyło w Karbiu to tragedia wielu ludzi.Takie rzeczy będą się zdarzać, bo miasto nie buduje nowych mieszkań.Te które się zawaliły to budynki przedwojenne albo budowane tuż po wojnie z gruzów.
Miasto nie buduje nowych bloków z prostej przyczyny, były by to tanie mieszkania i spadły by ceny mieszkań budowanych przez prywatnych deweloperów.A to przecież rodziny albo znajomi naszych władz miejskich.Kompania Węglowa poczuwając się do odpowiedzialności za zniszczone budynki chce wybudować nowe mieszkania ,ale władze Bytomia na to się nie zgadzają. Dlaczego?

odpowiedzi (0)

skomentuj

KARB

+25 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Spłłdzielca (gość)  •

Czy mieszkańcy bloków z tej dzielnicy nie mają ubezpieczonych mieszkań i budynków?
Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym - płacę ubezpieczenie indywidualnie ,ale spółdzielnia ubezpiecza budynek .Przypuszczam ,że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i będzie się ubiegał od Kompanii o zwrot środków . W Bytomiu można kupić wiele mieszkań -własnie przeglądałam oferty .

skomentuj

KARB

+36 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aneta (gość)  •

Nie ma ubezpieczenia od szkód górniczych na śląsku.Wiem bo sama jestem mieszkanką(do czasu) tych ulic.

odpowiedzi (0)

skomentuj

szkody górnicze

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwator (gość)  •

Od szkód górniczych można się ubezpieczyć, gdyby...mieszkało się w Szczecinie. W Bytomiu można się ubezpieczyć od np. tsunami. A nawet, gdyby ubezpieczenie na wypadek wystąpienia szkody górnicej było możliwe, niewiele osób byłoby na nie stać. (Informacja uzyskana od przedstawiciela jednej z firm ubezpieczeniowych, działających na rynku). A co z włścicielami mieszkań wykupionych? Dla nich nie ma nic - jeżeli budynek się zawali, nie dostaną odszkodowania (nie był przecież ubezpieczony na taką ewentualność). Nie dostaną również innego mieszkania - będą musieli sobie je kupić. Nikt nie jest zainteresowany losem tych i innych mieszkańców Bytomia. Zwłaszcza władza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

psełdo lokator a eksmisja i lokal socjalny...

+67 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adi (gość)  •

Prawda jest taka, że Państwo powinno przywrócić eksmisję "na bruk"!!!
Jeżeli są ludzie, którzy żyją w brudzie, swoim postępowaniem doprowadzają do degradacji mieszkania a tym samym budynku, to moim zdaniem takim ludziom nie należy się lokal socjalny - bo niby za co???
W nagrodę, że doprowadzili do ruiny poprzedni???
Ponadto, dlaczego nie egzekwuje się od takich "pasożytów" prawa, które mówi, że lokator zobowiązany jest oddać lokal w stanie nie pogorszonym niż wziął w najem???
A, zaczekajcie... zaraz ktoś się odezwie, że niska szkodliwość czynu, że jak niby z delikwenta ściągnąć pieniądze itp. itd...
Ludzie, przecież jest bardzo prosty sposób, wystarczy, że Pan premier zamiast robić już sobie kampanię wyborczą wziął się do roboty i razem z kolegami ustanowił odpowiednie przepisy.... Delikwent do paki ale nie leżeć antenką do góry, o nie. Do roboty przymusowej za minimalną pensję i tak połowa wynagrodzenia na więziennictwo a drugą na spłatę zadłużenia i kosztów ewentualnego remontu mieszkania.
I tak... załóżmy, że taki delikwent miał 15tys. zadłużenia i lokal doprowadził do ruiny co jest prawie regułą... remont lokalu to ok 25tys. Razem mamy 40tys. z moich wyliczeń wynika, że ok 500zł miesięcznie będzie szło na spłatę zadłużenia co daje, że delikwent posiedzi 6lat i 8mcy bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.
Po tym okresie oczywiście będzie się należało mieszkanie socjalne

skomentuj

Ty chyba

+34 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Henryk (gość)  •

spadles z takiej kamienicy na glowe...jak mozna pisac takie glupoty !!

odpowiedzi (0)

skomentuj

xxx

+28 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

Ty g***** ciulu...haha

odpowiedzi (0)

skomentuj

szkody gornicze

+33 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bytom (gość)  •

jak nie masz pojecia człowieku o czym piszesz to sie nie wypowiadaj, tutaj chodzi przede wszystkim o szkody górnicze i ludzkie tragedie z tym związane a nie zaniedbanie lokatorów

odpowiedzi (0)

skomentuj

no cóż...

+59 / -62

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

od lat czekająca na mieszkanie z gminy (gość)  •

Niestety Bytom niszczeje!! Szkody górnicze w dużej mierze przyczyniły się do krytycznego stanu kamienic, ale niestety nic nie jest wieczne. Kamienica przy ulicy Technicznej nie była remontowana od wieków... po prostu upływ czasu zrobił swoje... Lokatorzy mieszkań to ludzie, którzy niestety nie przywiązywali wagi do tego gdzie i jak mieszkają, czasami z własnego wyboru. Zgadzam się z "obiektywnym", że teraz dostaną mieszkania po kapitalnym remoncie, które w najbliższej przyszłości doprowadzą do stanu fatalnego. Im po prostu się udało....szkody górniczy pomogły im wyjść ze slamsów....

odpowiedzi (0)

skomentuj

bzdury.....

+82 / -69

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obiektywny (gość)  •

w.w. kamienica ma 200.000zł długu wobez Z.B.M .... mało tego właścicielem owego budynku jest osoba prywatna, a nie Miasto ... Na Zdięciach pokazane jest tylko to mieszkanie w którym da sie mieszkac...
w pozostałych jest "SYF" przez duże "S" - warstwa brudu osiąga 2cm grubości... a meble kuchenne pozaciekane są tuszczem,który liczy naście lat... łóżka czy raczej gniazda dla robali również ociekają brudem !!! i odpowiedzcie mi czy jeśli ktoś niepotrafi zadbac o czystośc wokół siebie to czy ma prawo wymagac czegokolwiek od miasta??? współczucie należy sie w tym przypadku ludziom, którzy musieli ten syf wynieś z tej rudery, którą to lokatoży, a nie miasto doprowadziło do takiego stanu... mało tego ludzie wysiedleni otrzymają świerzo wyremontowane mieszkania (gładzie,okna PCV, nowe sanitariaty) i doprowadzom je do ruiny w ciągu max.5 lat...

skomentuj

ww

+71 / -46

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

porażka (gość)  •

może masz rację ale tą wypowiedź powinneś pisac zsłownikiem ortog.

odpowiedzi (0)

skomentuj

wspanialy ten nasz Bytom

+55 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mdfk (gość)  •

Bytom, miasto rozpaczy, brudu, sypiacych sie kamienic, obsranych chodnikow - SAMORZADOWCY = ŻAL.PL

odpowiedzi (0)

skomentuj

chlew-mieszkanie

+73 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiecha (gość)  •

co robilo sie do teraz aby nie dopuscic do tej sytuacji chyba nic a za czynsz brano pieniadze to wielki skandal czy to aby jeden przypadek zeby nie bylo wiecej terz widac na zdjeciach w jakich warunkach zyli ci ludzie panstwo powinno to zrekompesowac

odpowiedzi (0)

skomentuj

... bylo kiedys piekne miasto Beuthen

+47 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

...

odpowiedzi (0)

skomentuj