Wybieramy śląską perłę! Prezentujemy dwie kandydatury

  Wybieramy śląską perłę! Prezentujemy dwie kandydatury

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  O tytuł walczy m.in. Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

  O tytuł walczy m.in. Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach ©Katarzyna Spyrka

  Trwa plebiscyt "Dziennika Zachodniego", na największą śląską atrakcję. Dziś przedstawiamy kolejne dwie kandydatury konkursowe.
  O tytuł walczy m.in. Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

  O tytuł walczy m.in. Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach ©Katarzyna Spyrka

  Zameczek Myśliwski w Promnicach

  Ten XIX-wieczny obiekt, w którym mieszkała kiedyś rodzina książęca z Pszczyny, teraz przyciąga amatorów spokojnego wypoczynku. Już sama architektura z zewnątrz nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat, ale prawdziwe piękno można poczuć dopiero wchodząc do środka. W salach podziwiać można nie tylko myśliwskie trofea, ale i bogate zdobienia m.in. poręcze schodów, czy meble. Nic więc dziwnego, że miejsce jest chętnie odwiedzane przez polskich artystów.

  Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

  Obiekt od kilku lat zmienia się dzięki unijnemu wsparciu. Został odnowiony, a w mury tutejszego kościoła i zamku zagląda teraz rzesza turystów z całego Śląska i nie tylko. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest fakt sąsiedztwa z parkiem krajobrazowym. Turysta ma więc tutaj wiele do zobaczenia.

  Począwszy od kościoła z bogato zdobioną kaplicą, w której oprócz poświęconego przez Jana Pawła II obrazu Matki Boskiej Rudzkiej, można zobaczyć także freski z podobizną archaniołów. Od kiedy kościół stał się bazyliką, wierni zaglądają tu jeszcze częściej.

  Świątynia połączona jest z budynkiem średniowiecznego, pocysterskiego klasztoru. Dzięki remontom i inwestycjom sypiące się mury, zamieniły się w ciekawe wnętrza, w których powstały nawet pomieszczenia dla celów organizowania wystaw lub konferencji.

  Po uprzednim zgłoszeniu wycieczki, turyści mogą nawet liczyć na oprowadzenie po dziedzińcu, odrestaurowanych pomieszczeniach, piwnicach, czy holu. Przy okazji można tu oprócz wspaniałej architektury poznać historię i tradycje dawnych cystersów.

  WSZYSTKO O PERŁACH W KORONIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Śląskiego Perły w Koronie 2011 odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, natomiast partnerami są: Vattenfall, Samorząd Województwa Śląskiego, Śląska Organizacja Turystyczna, Polska Organizacja Turystyczna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama