Sosnowiec: Rozbój na Smutnej. Mężczyzna chciał obrabować...

  Sosnowiec: Rozbój na Smutnej. Mężczyzna chciał obrabować staruszkę

  tekaz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę, 27 lipca, przy ulicy Smutnej w Sosnowcu świadkowie zdarzenia ujęli sprawcę rozboju na starszej kobiecie, który użył wobec niej gazu łzawiącego i ukradł jej torebkę. Uciekał, lecz kobieta wszczęła alarm, na który nie pozostały obojętne osoby będące w pobliżu. Złodziej został ujęty i przekazano go w ręce policji.
  Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. 79-letnia sosnowiczanka przebywała na cmentarzu przy ulicy Smutnej, kiedy w pewnym momencie podbiegł do niej mężczyzna, rozpylił gaz łzawiący, wyrwał jej torebkę i uciekł.

  Kobieta zaczęła krzyczeć. Z pomocą przyszło czterech mężczyzn, którzy byli w pobliskim warsztacie samochodowym. Usłyszeli krzyki dobiegające z cmentarza i zobaczyli uciekającego przez bramę cmentarną mężczyznę, trzymającego w ręce damską torebkę.

  Ujęli sprawcę i trzymali go do momentu przyjazdu policji. Sprawca zdarzenia był pijany - alkomat pokazał u niego ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Złodziej trafił do aresztu. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Staruszka odzyskała torebkę. Natomiast o losie mężczyzny zdecydują prokurator i sąd.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama