Sondaż - Sport na urlopie? Lepszy grill z przyjaciółmi i...

  Sondaż - Sport na urlopie? Lepszy grill z przyjaciółmi i wycieczki

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sondaż - Sport na urlopie? Lepszy grill z przyjaciółmi i wycieczki
  1/4
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Częstochowianie lubią wycieczki. Bielszczanie i katowiczanie na urlopie biegają, pływają i słuchają muzyki. Z kolei mieszkańcy Rybnika najchętniej usiądą w fotelu z piwem w ręku i obejrzą dobry film. Oto wyniki najnowszego sondażu jaki na zlecenie Dziennika Zachodniego przeprowadził Marketing Research Group.
  SEZON NA GRILLA [PRZEPISY, PORADY, WIDEO]

  Na jak długo w ciągu ostatniego roku wyjechali w domu, co lubią robić w wolnym czasie - zapytaliśmy o to kilka dni temu 400 mieszkańców Bielska Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika. Oto wyniki pierwszej części sondażu.

  Co piąta kobieta w ciągu ostatniego roku nie wyjechała na urlop.
  Co czwarta odpoczywała poza domem od 6 do 10 dni. I tylko 14,6 proc. było na wakacjach ponad miesiąc. Na taki luksus mogły sobie pozwolić kobiety młode (od 18 do 29 lat) oraz powyżej 60. roku życia. Mężczyźni woleli dłuższe urlopy, co najmniej dwutygodniowe.

  W ogóle przez ostatni rok nie było poza miejscem zamieszkania aż 31 proc. osób z wykształceniem podstawowym, 17,6 proc. z zawodowym, 13,4 proc. ze średnim i zaledwie 12,5 proc. z wyższym. To pokazuje, że wykształcenie przekłada się na zamożność. Bo głównym powodem pozostania latem w domu jest po prostu brak pieniędzy na wyjazd. Także im lepiej ktoś był wykształcony, tym jego wakacje były dłuższe. Niemal połowa osób po studiach wyjechała na od 11 do 30 dni. Zaś co czwarta osoba ze średnim wykształceniem urlopowała się ponad 30 dni!

  Co najbardziej lubimy robić na wakacjach? Jeździć na wycieczki i wczasy (61 proc.), spotykać się z przyjaciółmi (57,8 proc.), słuchać muzyki (39,3 proc.). Nie lubimy: leżeć i "nicnierobić" (44,5 proc.), siedzieć przed komputerem (41,3 proc.), czytać książek (29,5 proc.), a także - uprawiać sportów i ćwiczeń rekreacyjnych (27,5 proc.).

  Na rowerze czy w fotelu przed telewizorem - jak spędzasz swój wolny czas? Już dziś i tylko na naszej stronie internetowej dziennikzachodni.pl specjalny quiz: "Sprawdź, czy potrafisz odpoczywać". Zapraszamy do zabawy!

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama