Tychy: Złodziej paliwa zatrzymany

  Tychy: Złodziej paliwa zatrzymany

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posługując się różnymi tablicami rejestracyjnymi kradł paliwo ze stacji benzynowych w Tychach oraz innych miastach naszego województwa. Ponadto sprawca był poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę. Trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
  Pracownik jednej ze stacji benzynowych przy ul. Katowickiej w Tychach powiadomił o kradzieży paliwa na kwotę ponad 300 złotych. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd saab, którym mógł się poruszać złodziej. Jak się okazało 40 - letni kierowca nie posiadał dowodu rejestracyjnego auta, ubezpieczenia oc ani też uprawnień do kierowania pojazdami. W czasie kradzieży posługiwał się dwoma różnymi numerami tablic rejestracyjnych.
  Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Zabrzu i Bielsku Białej oraz przez prokuraturę w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu, trafił do policyjnego aresztu.

  Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tychach ustalili, że mężczyzna również dokonał kradzieży ze stacji paliw w Rudzie Śląskiej oraz Mikołowie. Ponadto 40-latek wskazał miejsce ukrycia skradzionego w 2010 roku na szkodę obywatela Niemiec nissana primera. Za popełnione przestępstwa złodziej w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama