Katowice: Więcej miejsc w przedszkolach, ale prywatnych i w...

  Katowice: Więcej miejsc w przedszkolach, ale prywatnych i w punktach przedszkolnych

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aleksandra Henć w swoim punkcie przedszkolnym

  Aleksandra Henć w swoim punkcie przedszkolnym ©Mikołaj Suchan

  Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach miejskich w Katowicach. Najwięcej w Wełnowcu, sporo w Bogucicach i Środmieściu. Tradycyjnie mało na południu. Alternatywą są przedszkola prywatne lub punkty przedszkolne. Te ostatnie tylko dwa.
  Aleksandra Henć w swoim punkcie przedszkolnym

  Aleksandra Henć w swoim punkcie przedszkolnym ©Mikołaj Suchan

  W Katowicach powstaje właśnie drugi punkt przedszkolny, czyli alternatywa dla przedszkola miejskiego i niepublicznego. Placówka dla 20 dzieci jest już gotowa przy ul. Zadole 3, mieści się na parterze domu wielorodzinnego, zajmuje 70 m kw.

  Na jej uruchomienie - co trwało między innymi przez kłopoty ze znalezieniem lokalu - Aleksandra Henć pozyskała unijne dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy.

  "Małe Skrzaty" miały działać już od dziś. Dzieci będą tu pod opieką dwóch wychowawców. W punkcie są dwie sale dydaktyczne, aneks kuchenny, dwie ubikacje i ogród.

  - Będzie czynny od 7.30 do 17.30. Koszt miesięczny to 650 zł - wyjaśnia Henć.

  Punkt przy ul. Zadole to dopiero drugi w Katowicach, obok podobnego, który znajduje się przy ul. Niskiej. Dodatkowo w mieście działa 25 przedszkoli niepublicznych.

  - Jedno przy ul. Wajdy rusza od 1 września. W tej liczbie są też oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej na ul. Studenckiej i dwa przedszkola niepubliczne specjalne. Do tego są dwa przedszkola prowadzone przez siostry zakonne, co prawda publiczne, ale dla których organem prowadzącym nie jest miasto - wylicza Mariola Króliczek z Wydziału Edukacji katowickiego magistratu.

  Punkty, przedszkola niepubliczne, a dla szczęściarzy przedszkola miejskie. Dla szczęściarzy, bo jak od lat informują rodzice maluchów, dziecko do przedszkola wcale nie jest łatwo zapisać, a przynajmniej nie do tego najbliżej domu.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama