Katowice: Na razie nie będzie podwyżki opłat za żłobek

  Katowice: Na razie nie będzie podwyżki opłat za żłobek

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie będzie droższych żłobków Katowicach... na razie. Katowiccy urzędnicy chcieli, aby projekt uchwały regulującej nową taryfę był głosowany na sesji Rady Miasta pod koniec lipca. W ostatniej chwili został wykreślony z porządku obrad, bo podczas konsultacji społecznych uchwały, zgłoszono kilka wniosków, które trzeba rozpatrzyć.
  To oznacza, że projekt trafi najwcześniej na wrześniową sesję. Jeśli zmiany wejdą, opłata stała za żłobek wzrośnie ze 115 zł do 150 (opłata miesięczna, za pobyt w żłobku do 10 godzin dziennie). Urzędnicy ustalili także maksymalną stawkę żywieniową na poziomie 10 zł, obecnie wynosi 5 zł. Ta zmiana, to jednak - jak obiecują - tylko formalność, maksymalna stawka musi być uregulowana w uchwale, ale nie musi obowiązywać w żłobkach. Ustalono też, że za każdą dodatkową godzinę w żłobku (powyżej 10 godz.) rodzice zapłacą 30 zł.

  - Podwyżka nie będzie odczuwalna przy założeniu, że będziemy zwracać rodzicom pieniądze za nieobecność dziecka - tłumaczy Adam Dylus, dyrektor Miejskiego Żłobka w Katowicach. To kolejna zmiana proponowana w projekcie. Jeśli nieobecność dziecka będzie nieprzerwana przez siedem dni roboczych, rodzice dostaną zwrot pieniędzy - wyniesie on 10 proc. opłaty stałej, czyli 15 zł, a jeśli absencja potrwa miesiąc - 50 proc

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama