Darmowe kursy shinkendo w parku w Chorzowie

  Darmowe kursy shinkendo w parku w Chorzowie

  red.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Darmowe kursy shinkendo w parku w Chorzowie

  ©wpkiw

  W każdą sobotę w chorzowskim parku można się uczyć walki japońskim mieczem.
  Darmowe kursy shinkendo w parku w Chorzowie

  ©wpkiw

  Katana to tradycyjny japoński miecz. W parkowym Rosarium można nauczyć się nim posługiwać. Do końca wakacji, w każdą sobotę o godz. 11.00 można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Shinkendo, czyli sztuki walki kataną.

  Swoich sił spróbować może każdy, bez względu na wiek. - Oczywiście to nie jest sztuka walki dla najmłodszych dzieci, te, jeśli są - ćwiczą z rodzicami - mówi Gniewomir Samonczuk, jeden z instruktorów. - Poza tym nie ma ograniczeń, wystarczy przyjść i mieć na sobie wygodny, sportowy strój.

  Uczestnicy nie walczą prawdziwą kataną, gdyż to bardzo ostra i w niewprawnych rękach niebezpieczna broń. - Przywozimy ze sobą drewniane imitacje, nimi uczestnicy posługują się w trakcie ćwiczeń - dodaje Samonczuk. - Można przyjść w każdej chwili, będzie można nauczyć się wszystkiego od podstaw.

  Shinkendo to nie jest dyscyplina sportowa. O liczbie stopni wtajemniczenia nic nie mówi ubiór - nie ma kolorowych pasów, jak w karate czy innych sztukach walki.

  - To specyficzna dyscyplina, choć zdobywa się kolejne stopnie, ćwiczyć ją trzeba całe życie, bo zawsze jest coś, co można zrobić lepiej - opowiada Gniewomir Samonczuk. - Ale warto: Shinkendo uczy samozaparcia, dążenia do celu, wytrwałości.

  I daje konkretne efekty: miłośnicy tej dyscypliny walki mają niesamowitą wytrzymałość, lepszą koordynację, ćwicząc wzmacniają układ kostny.

  Amatorzy Shinkendo ćwiczą w parku w wakacje już od kilku lat. A we wrześniu przenoszą się do sal ćwiczeń. Sekcje działają właściwie w każdym mieście regionu.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama