Przyjrzyjcie się tym ludziom, to oni będą walczyć o nasze...

  Przyjrzyjcie się tym ludziom, to oni będą walczyć o nasze głosy [ZDJĘCIA]

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  BIELSKO-BIAŁA: Stanisław Szwed (PiS)
  1/19
  przejdź do galerii

  BIELSKO-BIAŁA: Stanisław Szwed (PiS) ©mat. prasowe

  Wacław Martyniuk, Andrzej Celiński, Witold Klepacz, Grzegorz Pisalski, Krzysztof Matyjaszczyk, Bożena Kotkowska - ta szóstka przed czterema laty zdobyła dla SLD aż 6 z 7 mandatów poselskich w regionie.
  Żaden z sześciu wymienionych parlamentarzystów nie otworzy listy Sojuszu w tegorocznych wyborach do Sejmu. Po sobotnim zarządzie i radzie krajowej SLD okazało się, że śląska lewica ma zupełnie nowe oblicze.

  - To decyzje Napieralskiego, ale świadczą o małej sile w partii Zbyszka Zaborowskiego, szefa Sojuszu w regionie - mówi nasz informator.

  Martyniuk, po tym jak popadł w niełaskę u Napieralskiego, został zastąpiony na szczycie gliwickiej listy lewicy przez Marka Widucha, miejscowego radnego SLD.
  W swoim regionie Widuch zmierzy się z Krystyną Szumilas z PO i Wojciechem Szaramą z PiS.

  Na listach Platformy niespodzianek brak - ostatnią był transfer Joanny Kluzik-Rostkowskiej do Rybnika. Poparcie dla byłej szefowej PJN na ziemi rybnickiej to niewiadoma. Biorąc pod uwagę solidną pozycję Bolesława Piechy (PiS) i Tadeusza Motowidły (SLD), rywalizacja o najlepszy wynik może być bardzo wyrównana.

  W PiS ostateczny skład wyborczych teamów wciąż objęty jest tajemnicą, która ma zostać odkryta w środę lub czwartek. Zmiany? Kilka. Przede wszystkim pierwsze miejsce w Zagłębiu ma być przeznaczone dla Bogdana Święczkowskiego, zamiast dla posłanki Ewy Malik.

  Wybory wygra...  Prof. Adam Bartoszek, socjolog:
  Poza nominacjami SLD, na szczycie list nie ma zaskoczeń. Co do liderów Sojuszu w regionie - taki jest efekt przywództwa w partii Grzegorza Napieralskiego. Ciekawie zapowiada się walka w Rybniku, gdzie 1. miejsce, w kontrowersyjnych okolicznościach zdobyła Joanna Kluzik -Rostkowska. Moim zdaniem, dziś jest na słabszej pozycji od Bolesława Piechy z PiS. Z kolei kandydatura Bogdana Święczkowskiego w Sosnowcu może być zapowiedzią konfrontacyjnej kampanii wyborczej.

  Bohdan Dzieciuchowicz, ekspert od wizerunku politycznego:
  Najbardziej interesująca jest sytuacja w Zagłębiu. Nowym liderem PO będzie Wojciech Saługa, następca śp. Grzegorza Dolniaka, bardzo popularnego w regionie polityka. Saługa jest w trudnej roli. Wątpię, by powtórzył wynik Dolniaka sprzed 4 lat. PiS ma rozpoznawalnego, szczególnie dla twardego elektoratu, Bogdana Święczkowskiego. Nie lekceważyłbym też siły lewicy, mimo że Kazimierz Karolczak to dla wielu wyborców nieznana postać. Katowice? Wygra Tomczykiewicz, ale nie powtórzy wyniku Kazimierza Kutza.


  Komu dajesz największe szanse na wygraną w Twoim okręgu?


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd

   Mietek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 14


   Wstyd i hańba dla nas Zaglębiaków gdyby wygrał Święczkowski. Nie dość że złamie obietnicę to jeszcze należy pamiętać o czasie przeszłym. A jest on niejasny, zagadkowy. Dajmy mu odpór bracia...rozwiń całość


   Wstyd i hańba dla nas Zaglębiaków gdyby wygrał Święczkowski. Nie dość że złamie obietnicę to jeszcze należy pamiętać o czasie przeszłym. A jest on niejasny, zagadkowy. Dajmy mu odpór bracia zaglębiacy.
   Wybierzmy godnego posła.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parchy

   frantz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 22

   same żydowskie ryje, pchają się do koryta, jak zwykle !! Wybrać Mikkego, on ich odstawi od koryta, pójdą fedrować !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaborowski - pospolity oszust

   robert_src (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   Jest radnym wojewódzkim i zobowiązał się przed wyborcami, że będzie go piastował przez cztery lata, a nie przez 10 miesięcy!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piesek

   Seneka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

   Platformiany piesku nie obrażaj, bo sam będziesz obrażany, a On nie musi startować. Immunitet i tak ma - prokuratorski. Radzę się uczyć, bo nauka to do potęgi klucz.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Seneka rusz łbem

   max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

   Seneka rusz tym swoim pisowskim twardym łbem. Skoro nie rozróżniasz immunitetu poselskiego od immunitetu prokuratorskiego to masz problem. Po wyborach rozprawimy sie z takimi durniami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ucieczka buldoga

   mustafa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

   Dla buldoga PiSu z Zagłębia Sejm to ucieczka w immunitet. Ale nie bój nic kolego kara i tak cie nie minie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama