Ważne
  Spodek: Już wiemy, skąd basen - to zbiornik na wypadek...

  Spodek: Już wiemy, skąd basen - to zbiornik na wypadek pożaru

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowy basen w Spodku będzie czynny pod koniec sierpnia. Obiekt odebrała już straż pożarna i sanepid, do 20 sierpnia ma odebrać inspektor nadzoru budowlanego. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka instruktorów rekreacji ruchowej.
  Tak wygląda basen w Spodku

  Tak wygląda basen w Spodku ©Justyna Przybytek

  - Mamy trzy etaty, bo basen będzie czynny od rana, jeśli będzie zainteresowanie to nawet od 6, do 22, także w weekendy - zapowiada Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR. Instruktorzy, najlepiej absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, powinni mieć nie tylko uprawnienia młodszego ratownika WOPR, ale i umiejętność animowania zajęć rekreacyjnych na basenie.

  - Chcemy prowadzić m.in. zajęcia gimnastyki wodnej - deklaruje Wąsala. Dodatkowo MOSiR wymaga od kandydatów: dyspozycyjności, umiejętności pracy z ludźmi, organizacji pracy własnej i kreatywności. A płaci ok. 2 tys. zł na rękę.

  Przypomnijmy. O tym, że MOSiR wybudował w Spodku basen, pisaliśmy przed kilku tygodniami.
  Powstał w zabudowanym patio sąsiadującym z salą gimnastyczną i siłownią. Niecka ze stali nierdzewnej ma 15 metrów długości, 8 m szerokości i 1,2 metra głębokości. Już jest wypełniona wodą. Obok znajdują się sauny - mokra i sucha, są też bicze wodne i jacuzzi.

  Co ciekawe, inwestycją za 1,5 mln zł MOSiR się nie chwalił. W ośrodku informowano nas, że obiekt powstał "przy okazji" remontu hotelu w Spodku, jako atrakcja dla przyszłych gości. Teraz dyrektor Wąsala mówi co innego. - Basen powstał niezależnie od hotelu, dla mieszkańców. Hotel będzie miał do dyspozycji tylko 15 wejściówek. Zresztą goście hotelowi też będą płacić - 10 zł za godzinę - tłumaczy.

  To i tak taniej niż katowiczanie, którzy za godzinę pływania zapłacą 20 zł (godzina w parku wodnym w Dąbrowie Górniczej - 15 zł).

  Jak tłumaczy Wąsala, cena jest adekwatna do wielkości basenu - na raz zmieści się tu 30 osób - i atrakcji. Zapowiada jednak ulgi - bilet za 100 zł dla 15-osobowych grup dzieci i młodzieży. A skąd pomysł na basen?

  - To basen przeciwpożarowy. Przy okazji wymiany instalacji przeciwpożarowych dostaliśmy zalecenie z wojewódzkiej straży pożarnej, że w obiekcie, w którym jest 11 tys. miejsc (tyle ma widownia w Spodku - przyp. red.) musi być zapas wody - 100 tys. m sześc. W związku z tym większy sens miało budowanie basenu, z którego mogą korzystać mieszkańcy, niż droższego zbiornika wodnego - wyjaśnia dyrektor.

  Także do końca sierpnia MOSiR planuje rozstrzygnąć przetarg na wybór operatora dla restauracji w Spodku. To przez jej brak tutejszy hotel nie może otrzymać gwiazdek. Chętne na zarządzanie restauracją są tylko dwie firmy.

  - Restauracja jest pod hotelem, dlatego może być czynna tylko do godziny 22 i w tym problem - przyznaje Wąsala.

  1,5 mln
  złotych zapłacił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji za budowę basenu w hali sportowo-widowskowej Spodek w Katowicach. Mieszkańcy za godzinę na basenie zapłacą 20 zł.

  30
  osób zmieści się w basenie. Niecka ma 15 metrów długości, jest szeroka na 8 metrów, głęboka na 1,2 metra. Jest tu też jacuzzi, bicze wodne i dwie sauny: mokra i sucha.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To będzie trzeba jeszcze jeden basen wybudować

   Loki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 48

   To ciągle niema odpowiedniej ilości wody bo w tym basenie jest jakieś 48 m3 więc jeszcze do 100 tys. m sześc trochę brakuje.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do szkoły

   majki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 41

   loki podaj wzór według którego wyliczyłeś/wyliczyłaś że to 48(tyś)m3 bo mnie wyszło że to 144 tyś.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przygadał kocił garnkowi...

   koleś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 27

   A skąd te tysiące? Jak już to 144 m3

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeb mi lepszego kalkulatora

   Loki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 58

   Długość niecki x szerokość x głębokość ale coś mi się musiał kalkulator zaciął :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama