Jan Korsak o Tour de Pologne: "To jest inwestycja"

  Jan Korsak o Tour de Pologne: "To jest inwestycja"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Janem Korsakiem - Prezesem Polskiej Izby Turystyki, który podkreśla ogromne zasługi Tour de Pologne w rozwoju turystycznym Polski.
  Jan Korsak o Tour de Pologne: "To jest inwestycja"

  ©tourdepologne.pl

  WSZYSTKO O 68. TOUR DE POLOGNE NA DZIENNIKZACHODNI.PL

  - Rozpoczął się 68. Tour de Pologne. Śledził pan rywalizację na pierwszym etap. Jakie emocje panu towarzyszyły?

  - Do Tour de Pologne mam szczególny sentyment, bowiem pamiętam go jeszcze z czasów gdy był wyścigiem Dookoła Polski. Kiedy byłem dzieckiem pasjonowałem się kolarstwem, Tour de Pologne było wtedy drugą nazwą tej imprezy. Pamiętam te wszystkie edycje z dawnych lat i dzisiaj z wielkim zadowoleniem patrzę, jaki nowoczesny jest ten wyścig. Mamy wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie, które jest połączone z turystyką, skupia na sobie uwagę ludzi i biznesu.
  Jest to znakomita okazja do promowania kraju, promowania miejsc, które odwiedza Tour de Pologne. Medialność tego przedsięwzięcia jest ogromna. Warto też zwrócić uwagę na stronę sportową, która jest naprawdę na najwyższym poziomie. Jest to poziom, który wybija się nie tylko w Polsce, ale też w Europie.

  - Drugi etap rozpoczął się w Częstochowie. To miejsce szczególne nie tylko dla Polaków, ale także dla polskiego kolarstwa.

  - To prawda, Częstochowa ma spore zasługi dla polskiego kolarstwa, więc dzisiejszy etap będzie pewnym impulsem, by wznowić to zainteresowanie. Dla wielu młodych ludzi jest to świetna inspiracja by zająć się tym sportem. Przede wszystkim jest to promocja tego miasta, które jest już znane jako miejsce pielgrzymkowe. Teraz jest okazja na więcej pozytywnych skojarzeń - dla biznesu, dla turystyki. Wyścig to okazja do wyrobienia marki miasta, od razu rodzą się pozytywne skojarzenia, szczególnie w krajach, które są rozkochane w kolarstwie, jak na przykład Italia, z którą mamy tu w Częstochowie wiele wspólnego.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama