Na zepsute buty i poprutą bluzkę najlepszy rzecznik

  Na zepsute buty i poprutą bluzkę najlepszy rzecznik

  Aldona Minorczyk-Cichy, Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na zepsute buty i poprutą bluzkę najlepszy rzecznik

  ©sxc.hu

  Pukamy do ich drzwi, gdy przeciekają nam buty, pruje bluzka, a sprzęt telewizor i lodówka przestają działać. Powody do narzekań mamy też w przypadku usług telekomunikacyjnych i finansowych. W Śląskiem w 2010 roku aż 65 tysięcy osób udało się po poradę do rzeczników konsumentów. W 666 przypadkach (w województwach śląskim i opolskim) sprawy skończyły się w sądach.
  Na zepsute buty i poprutą bluzkę najlepszy rzecznik

  ©sxc.hu

  Małgorzata Cieloch, rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podkreśla że już tradycyjnie najwięcej skarg dotyczyło słabej jakości obuwia i odzieży. Potwierdza to pan Tomasz z Katowic, który stracił nerwy na kłótniach ze sprzedawcą. - Kupiłem buty sportowe dla syna w dużej sieci przy ul. 3 Maja w Katowicach. Po niespełna miesiącu niezbyt intensywnego chodzenia zaczęły się rozklejać i pękać. Odmówiono mi zwrotu pieniędzy, wymiany lub naprawy butów - irytuje się Tomasz.

  Rzeczoznawca sieci handlowej uznał, że uszkodzenia to wina niewłaściwej eksploatacji obuwia. Co zrobił pan Tomasz? Poskarżył się rzecznikowi konsumentów. Sprawa jest w toku.

  W ostatnim roku wzrosła także liczba problemów z coraz bardziej popularnymi zakupami przez internet oraz odbywających się poza lokalem (chodzi np. o pokazy, prezentacje w trakcie wycieczek np. do miejsc kultu religijnego, podczas pobytu w sanatoriach lub na wczasach).

  Problemy dotyczyły niezrozumiałych umów, braku informacji o prawie do odstąpienia od kontraktu w ciągu 10 dni oraz braku regulaminu e-sprzedawcy. Były też przypadki fałszowania podpisów na umowach i niewysłania zamówionego towaru.

  A usługi? Tu prym wiodły skargi dotyczące wad telefonów komórkowych kupionych w promocji, uruchomienie dodatkowej usługi niezgodnie z umową, przerwy w dostępie do internetu oraz o zawyżone rachunki. W zeszłym roku rzecznicy w całym kraju udzielili 37,3 tys. porad związanych z telekomunikacją.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   hans (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 43

   Polecam Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Katowiach , sprawnie to wszystko działa. Niestety przyszły takie czasy , że robi się "masówke". Producent dostarcza towar słabej jakości sprzedawcy ,...rozwiń całość

   Polecam Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Katowiach , sprawnie to wszystko działa. Niestety przyszły takie czasy , że robi się "masówke". Producent dostarcza towar słabej jakości sprzedawcy , ten chce sprzedać i zarobić. Za jakiś czas przychodzi klient , jeden , drugi , trzeci i zaczyna się ... sprzedawca uświadamia sobie , że jak tak dalej pójdzie to nic nie zarobi , bo wszystko będzie musiał oddać. Wiadomo łatwiej "szarpnąć" sprzedawcy niż jakiegoś giganta. Natomiast co to posta pod spodem , dam dobrą rade i dotyczy to właściwie wszytskich usług nie tylko z branży prawniczej , zawsze zanim się skorzysta trzeba czytać opinie w internecie !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   warto znać swoje prawa konsumenckie

   Oliwka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 59

   I bardzo dobrze, że ludzie zaczęli domagać się swoich spraw! Warto poznać swoje prawa konsumenckie i nie dać się spławić sprzedawcy, który nie chce przyjąć naszej reklamacji....rozwiń całość

   I bardzo dobrze, że ludzie zaczęli domagać się swoich spraw! Warto poznać swoje prawa konsumenckie i nie dać się spławić sprzedawcy, który nie chce przyjąć naszej reklamacji.

   http://www.competia.pl/zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama