Ważne
  Największa śląska grupa pątników jest już w drodze

  Największa śląska grupa pątników jest już w drodze

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Największa śląska grupa pątników jest już w drodze

  ©Barbara Kubica

  Ponadczterotysięczna rzesza wiernych z Rybnika, Radlina, Pszowa, Wodzisławia, a nawet Jastrzębia-Zdroju od wczoraj maszeruje do Częstochowy.
  Największa śląska grupa pątników jest już w drodze

  ©Barbara Kubica

  W liczącą ponad 115 kilometrów trasę każdy wierny wyrusza w innej intencji. Młodzi modlą się po drodze m.in. o pomyślne zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Starsi z kolei najczęściej proszą o zdrowie dla siebie, rodziny, przyjaciół.

  Tak jak Maria Adamczyk - prawdziwa weteranka pielgrzymek.
  - Idę już 41. raz. Wszystkie wakacyjne plany zawsze podporządkowane są temu wydarzeniu. Jak zwykle, dziękuję za wszelkie dobra i proszę o zdrowie i powodzenie w życiu. Dla mnie ten marsz to najlepszy sposób na podładowanie baterii i nabranie siły na cały kolejny rok - podkreśla rybniczanka, która zawsze maszeruje na czele pierwszej grupy wiernych.

  Towarzyszy jej Andrzej Dziewior, który podczas tegorocznej pielgrzymki obchodzi mały jubileusz. - Idę po raz 30., ale nie ma co osiadać na laurach, bo są tacy, którzy z Rybnika do Częstochowy szli i 46 razy. Ja, jak zwykle, dziękuję Bogu za zdrowie i proszę, by dalej dopisywało - zdradza nam rybniczanin.

  Z plecakiem, w wygodnych, sportowych butach i z karimatą pod pachą w drogę na Jasną Górę wyruszyli wczoraj także państwo Liszkowie z Rybnika. Pan Krzysztof przed sobą pchał dziecięcy wózek, w którym siedział jego 2-letni syn Patryk. A obok maszerował 9-letni brat Patryka, Łukasz.
  - Dzieci znakomicie znoszą taką drogę. Mają przy sobie wodę, cukierki, chusteczki, wygodne buty, więc sobie poradzą - zapewniają rodzice.

  Ruszyli o 9.30 spod Bazyliki św. Antoniego, wieczorem - zmęczeni, ale szczęśliwi - dotarli do Gliwic. Dziś przed zachodem słońca zameldują się w Tarnowskich Górach, a w sobotę po południu dotrą do celu.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama