Chcesz się pomodlić, naciśnij przycisk. Internetowe nowości...

  Chcesz się pomodlić, naciśnij przycisk. Internetowe nowości dla pielgrzymów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  mapa pielgrzymek

  mapa pielgrzymek

  Na portalu epielgrzymka.pl można odszukać m.in. miejsca noclegów pielgrzymów, a wysyłając sms-a można poprosić o modlitwę w swojej intencji - poinformował w czwartek na konferencji prasowej koordynator portalu Krzysztof Piądłowski.
  mapa pielgrzymek

  mapa pielgrzymek

  Jak mówił, co roku wprowadzane są nowe udogodnienia w umieszczonej na portalu www.epielgrzymka.pl Wirtualnej Mapie Pielgrzymek (zaznaczono na niej większość pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę). "Mapa została wzbogacona o noclegi, postoje, miejsca celebracji mszy św. oraz miejsca niebezpieczne na trasach" - powiedział koordynator portalu.

  W tym roku osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, mają też możliwość "wirtualnego zwiedzania", ponieważ na mapie zostały naniesione panoramy parafii oraz zabytków sakralnych znajdujących się na trasie.


  Kolejna nowość w serwisie to możliwość poproszenia innych o modlitwę. - Własną intencję można opublikować na stronie www. epielgrzymka.pl, wysłając sms-a - wyjaśnił Piądłowski. Wiadomość należy wysłać na numer 661 004 224, najpierw wpisując kod INT i dalej po spacji treść intencji. Jak dodał, odwiedzający serwis mogą zadeklarować chęć modlitwy w poszczególnych intencjach, klikając przycisk "Modlę się!" znajdujący się na stronie. Piądłowski dodał, że w intencjach zgłoszonych do 11 sierpnia będą się modlić pielgrzymi zdążający na Jasną Górę.

  Tradycyjnie pątnicy będą też umieszczać na stronie fotografie z trasy pielgrzymek. - 26 sierpnia rozpocznie się głosowanie internautów na najciekawsze zdjęcie w MMS-owej galerii. Autor fotografii z największą ilością głosów wyjedzie do Rzymu i zwiedzi bliskie papieżowi Benedyktowi XVI sanktuarium maryjne w Altoetting - powiedział Piądłowski.

  Portal przygotowały Fundacja "Opoka" we współpracy z jedną z sieci komórkowych.

  W konferencji uczestniczył także przewodnik 300. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej o. Paweł Stępkowski, która 6 sierpnia wyrusza na Jasną Górę. Jak poinformował, z okazji jubileuszu został wydany album pt. "300 lat wytrwałości" przybliżający historię Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. Wybito też trzy ryngrafy z wizerunkiem Matki Bożej: brązowe, srebrne i złote, a Narodowy Bank Polski przygotował okolicznościowe monety. - Zostanie też przygotowana srebrna płyta dziękczynna, która zostanie umieszczona obok obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, taka sama jak w 1711 roku jako płyta wotywna - podkreślił o. Stępkowski. Dodał, że w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział od 15 do 20 tys. pielgrzymów.

  Przewodnik Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej ks. Jacek Siekierski poinformował, że w pielgrzymce akademickiej ma wziąć udział ok. 3,5 tys. młodych pątników. Ood tego roku przemarsz pielgrzymki będzie można śledzić na stronie internetowej www.swanna.waw.pl.

  Rzecznik Ordynariatu Polowego WP, ks. płk Zbigniew Kępa poinformował, że w tegorocznej 20. pielgrzymce wojskowej ma wziąć udział ok. 1,2 tys. żołnierzy i pracowników wojska, m.in. żołnierze z Niemiec, Słowacji, Łotwy i USA. Wojskowa pielgrzymka wyrusza w piątek i idzie razem z pielgrzymką akademicką. PAP

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama