Katowice: Beztwarzowcy na Rondzie i zwierzęta na Stawowej,...

  Katowice: Beztwarzowcy na Rondzie i zwierzęta na Stawowej, czyli TAKK! ciąg dalszy

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Warsztaty w parku WPKiW

  Warsztaty w parku WPKiW ©arc/ materiały organizatora

  Artyści znów pomalują Katowice, w ramach akcji TAKK! w mieście powstanie kilka murali świecących nocą. Wcześniej czekają nas happeningi, wystawy i... nietypowe wydarzenia.
  Warsztaty w parku WPKiW

  Warsztaty w parku WPKiW ©arc/ materiały organizatora

  Przed nami drugi tydzień TAKK! - Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Co w programie? Wiele! Najwięcej warsztatów dizajnu i architektury oraz kilka niezwykłych miejskich wystaw, których nie wolno przegapić.

  Od środy do dziś Julita Wójcik przed pomnikiem Powstańców Śląskich budowała interaktywną instalację z pięciu ton węgla. Tak powstał napis "Bogactwo". Napis zostanie pozostawiony sam sobie i... rozebrany przez mieszkańców. Cały proces - od usypywania do rozebrania - będzie nagrywany kamerami internetowymi.

  Od wczoraj z kolei można oglądać projekt Małgorzaty Markiewicz, artystki, która wraz z katowiczanami wzniosła na pl. Budnioka (Rów Wełnowiecki) mur z… ubrań i betonu, symbolizujący mozaikę ludzką wewnątrz betonowego układu - całość ma przypominać swym charakterem miasto.

  Jutro happening artystyczny. Na ul. Stawowej do wspólnej artystycznej zabawy zaprosi Was Natalia Bażowska. Początek o godz. 10. Dookoła żaby pojawi się zielona wyspa, a na niej ludzie w maskach zwierząt...

  -Performance będzie szalony. Reszta to tajemnica - zapowiada Marta Nendza rzeczniczka TAKK!

  Z kolei 9 sierpnia sporo zamieszania szykuje się na Rondzie im. J. Ziętka. Magdalena Starska - artystka z Poznania - przygotuje tu obiekt - jaskinię inspirowaną gromadzeniem się ludzi wokół koksioków. Każdy chętny będzie mógł się tu przebrać w przygotowane przez artystkę ubrania tzw. "beztwarzowców".

  A niebawem przybędzie nam murali. Studencki projekt artystyczny - Kokoło stworzy całą ich serię z wykorzystaniem farby luminescencyjnej. Malowidła powstaną w WPKiW, na ul. Marii Goepper - Mayer, Dudy Gracza, w przejściu podziemnym przy Mikołowskiej, na ul. Sokolskiej. W pełnej krasie będzie je można zobaczyć nocą, dzięki fluorescencyjnym elementom. Murale będą powstawały od 10 do 20 sierpnia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama