Sosnowiec: Ludzie już nie wrócą do spalonej kamienicy

  Sosnowiec: Ludzie już nie wrócą do spalonej kamienicy

  A. Zielonka, M. Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pożar kamienicy gasiło prawie pięćdziesięciu strażaków

  Pożar kamienicy gasiło prawie pięćdziesięciu strażaków ©Maciej Mutwil / www.maciejmutwil.blogspot.com

  Ponad dwudziestu mieszkańców kamienicy przy ulicy Kołłątaja 7 nie wróci już do swoich mieszkań. Cały budynek, w którym w nocy z czwartku na piątek wybuchł pożar, nadaje się tylko i wyłącznie do rozbiórki. Spłonęło całe poddasze oraz dach kamienicy. Mimo to już wcześniej była ona w fatalnym stanie.
  Pożar kamienicy gasiło prawie pięćdziesięciu strażaków

  Pożar kamienicy gasiło prawie pięćdziesięciu strażaków ©Maciej Mutwil / www.maciejmutwil.blogspot.com

  - Lokatorzy tej kamienicy mieli dostać inne miejskie mieszkania, budynek miał przejść generalny remont albo pójść do rozbiórki - mówi pani Halina, która mieszka przy ul. Kołłątaja, w kamienicy na przeciwko tej, w której wybuchł pożar. W mieszkaniu, do którego dostały się płomienie przebywali jej krewni. Syn i synowa byli właśnie na zakrapianej imprezie u swojego kolegi.

  - Pewnie przysnęli i nie poczuli dymu.
  Teraz są w szpitalu z podejrzeniem zaczadzenia. Nie wiem, co się z nimi dzieje - mówi pani Halina. Do tej pory jest w szoku. Tego wieczoru spacerowała z psem w pobliżu kamienicy. Słyszała gwar dochodzący z poddasza. Wiedziała, że jej krewni są w środku. Gdy wróciła do domu, usłyszała syreny. -Przyjechało kilkanaście jednostek straży. Wozy zajęły całą ulicę. Gaszenie trwało bardzo długo. Co chwilę kogoś wyprowadzano. Strażacy musieli wywarzać drzwi. Niektórzy z tej imprezy chcieli skakać przez okno. Dwóch strażaków też zatruło się dymem - mówi pan Maciej, który mieszka w pobliżu.

  Pożar wybuchł w czwartek ok. godz. 23.05. Ogień rozprzestrzenił się w sześciu pomieszczeniach. Spłonęło ok. 180 m kw. poddasza. Strażacy ewakuowali 11 mieszkańców i osoby, które bez wiedzy administratora budynku przebywały na poddaszu.

  Dodatkowo do szpitala odwieziono 7 osób. Po podaniu kroplówek i tlenoterapii strażacy zostali zwolnieni do domów, ponadto szpital opuściła matka z miesięcznym dzieckiem, u których nie wykryto oznak zatrucia. Pozostałe osoby przebywają w Instytucie Medycyny Pracy oraz sosnowieckim szpitalu.

  Jedną z osób ewakuowanych przewieziono do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piotrkowskiej 19. Pozostałe, które nie wyraziły zgody na umieszczenie w ośrodkach pomocy znalazły schronienie u znajomych i rodzin. Co było przyczyną całego zdarzenia?- Jeszcze nie nie było oględzin miejsca ze względu na zły stan kamienicy i późno zakończoną akcję gaśniczą. Prawdopodobnie odbędą się w godzinach wieczornych - mówił nam wczoraj Paweł Warchoł z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama