T-Mobile Ekstraklasa: GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 6:0 [ZDJĘCIA]

ivan
Klęską zakończyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie w Ekstraklasie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale przegrali w Bełchatowie aż 0:6.

NAJNOWSZE INFORMACJE SPORTOWE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Piłkarze PGE GKS Bełchatów w znakomitym stylu rozpoczęli pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Pawła Janasa po niespełna dziesięciu minutach gry prowadzili już 2:0. W 7. minucie Kamil Kosowski wykonywał rzut rożny z prawej strony boiska. Piłka trafiła na głowę Jacka Popka i gospodarze prowadzili 1:0. Dwie minuty później Kosowski przeniósł się do przeciwległego narożnika i znów idealnie dośrodkował na głowę Popka, który podwyższył prowadzenie. W 33. minucie Kosowski zagrał do Miroslava Bożoka, i on też bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia.

W przerwie trener przyjezdnych Robert Kasperczyk zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko nie wyszli Sebastian Ziajka i Adam Cieśliński, a ich miejsca zajęli Adrian Sikora i Matej Nather. Nie wpłynęło to jednak na zmianę przebiegu spotkania. Bełchatowianie nadal bez problemów radzili sobie z graczami beniaminka i po szkolnych błędach rywali strzelali kolejne gole. W 48. minucie Dawid Nowak zagrał do Marcina Żewłakowa, który głową po raz czwarty pokonał Richarda Zajaca. Cztery minuty później kolejną asystę zaliczył Kosowski. Tym razem pomocnik PGE GKS z rzutu rożnego dograł piłkę do Macieja Szmatiuka, który głową skierował ją do siatki. W 72. minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Popek. Zrobił to oczywiście głową, po dośrodkowaniu Kosowskiego z rzutu rożnego.

PGE GKS pokonał Podbeskidzie 6:0. Poprzednie tak wysokie zwycięstwo w ekstraklasie bełchatowianie zanotowali 2 marca 2007, gdy wygrali 6:0 z Górnikiem Łęczna.

WSZYSTKO O PIŁCE NOŻNEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!

GKS Bełchatów 6:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (3:0)
1:0 Jacek Popek 8'
2:0 Jacek Popek 11'
3:0 Miroslav Bożok 34'
4:0 Marcin Żewłakow 47'
5:0 Maciej Szmatiuk 51'
6:0 Jacek Popek 70'

GKS: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Maciej Szmatiuk, Mate Lacić, Jacek Popek - Kamil Kosowski (80. Tomasz Wróbel), Grzegorz Baran (88. Piotr Piekarski), Damian Zbozień, Miroslav Božok (73. Szymon Sawala), Dawid Nowak - Marcin Żewłakow.

Podbeskidzie: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Juraj Dančík, Bartłomiej Konieczny, Michał Osiński - Maciej Rogalski, František Metelka, Dariusz Kołodziej (76. Sylwester Patejuk), Sebastian Ziajka (46. Matej Náther) - Adam Cieśliński (46. Adrian Sikora), Róbert Demjan.

Żółta kartka: Zbozień. Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera