Katowice: Po godz. 16. PKS już nie informuje

  Katowice: Po godz. 16. PKS już nie informuje

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki PKS ma dla podróżnych wakacyjną niespodziankę - informacja na dworcu od 1 sierpnia działa dwie godziny krócej niż dotąd - od godziny 8. do 16.
  Jeśli zatem wybieracie się w wakacyjny wojaż PKS-em właśnie z dworca w stolicy województwa, warto zapamiętać kilka panujących na nim zasad.

  Informacja czynna jest do godz. 16., kasy biletowe do 18.30, ale kasjerki o godzinę odjazdu czy przyjazdu autobusu pytać nie wolno - o czym informuje kartka wywieszona na okienku. Dla tych, którzy zajrzą na dworzec po godz. 16. jest rozkład jazdy wywieszony w poczekalni, ale można go oglądać jedynie do godz.
  22. Później dworcowa hala jest zamykana na czetry spusty. Jest jeszcze informacja telefoniczna - numer bezpłatny czynny jest jednak tylko do 16., a infolinia (koszt za minutę połączenia - 2,56 zł) - między 6. a 22.

  Dlaczego PKS robi pasażerom pod górkę, zwłaszcza w wakacje? Spółka jest w finansowych tarapatach i tnie koszty. Kilka miesięcy temu w zakładzie zwolniono 1/3 załogi. A jak tłumaczył prezes PKS - Damazy Ćwikowski - spółki nie stać nie tylko na remont dworca, ale chociażby wydłużenie godzin jego otwarcia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama