Gabriela Placha nowym wójtem Goczałkowic

  Gabriela Placha nowym wójtem Goczałkowic

  Sylwia Plucińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gabriela Placha nowym wójtem Goczałkowic
  Wybrany w 2010 r. wójt nigdy nie objął stanowiska. Po śmierci Krzysztofa Kanika było "bezkrólewie". Od 8 sierpnia po wyborach nowym wójtem jest Gabriela Placha.
  Gabriela Placha nowym wójtem Goczałkowic
  Po raz trzeci w tej kadencji mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju wybierali wczoraj wójta. Pierwszy raz - w listopadowych wyborach. Drugi - w lipcu. W niedzielę zaś odbyła się druga tura lipcowych wyborów. Goczałkowiczanie są cierpliwi, głosować widać lubią, i na godzinę 18 frekwencja wyniosła 37,50 proc. (na 5251 uprawnionych do głosowania głos oddały 1973 osoby).

  Gabriela Placha wygrała i zdobyła 1287 głosów, a kontrkandydat Adam Maćkowski - 1050.


  Jak to się stało, że wiele miesięcy po wyborach powszechnych w Goczałkowicach zarządzone zostały wybory przedterminowe? Dlaczego fotel wójta tak długo stał pusty?

  Otóż wójt był i nie był. W listopadowych wyborach najwięcej głosów zebrał Krzysztof Kanik, który rządził w gminie przez dwie ostatnie kadencje. Tym razem wygrał w cuglach, zbierając 68,37 procent głosów i pokonując dwóch rywali. Był to prawdziwy sukces, zwłaszcza że prowadzić normalnej kampanii wyborczej nie mógł, ponieważ był już w tym czasie chory. Jako wójt-elekt powinien złożyć ślubowanie na pierwszej sesji rady gminy. Nie pojawił się z racji zwolnienia lekarskiego. Taka sytuacja trwała aż do kwietnia tego roku, kiedy Krzysztof Kanik zmarł.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama