Ważne
  Przyjdź na rondo w Katowicach i wejdź do jaskini

  Przyjdź na rondo w Katowicach i wejdź do jaskini

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś sporo zamieszania szykuje się na katowickim Rondzie im. J. Ziętka. Magdalena Starska - artystka z Poznania - przygotuje tu obiekt - jaskinię inspirowaną gromadzeniem się ludzi wokół koksioków. Każdy chętny będzie mógł się tu przebrać w przygotowane przez artystkę ubrania tzw. "beztwarzowców".
  Performance odbywa się w ramach Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. TAKK! - to interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny, organizowany w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji, a pilotowany w Katowicach przez Rondo Sztuki. W ramach akcji w stolicy województwa odbywają się warsztaty sztuki, dizajnu, czy architektury, happeningi, wystawy oraz koncerty.

  Od jutra będą natomiast powstawały murale. Studencki projekt artystyczny - Kokoło stworzy całą ich serię z wykorzystaniem farby luminescencyjnej. Malowidła powstaną w WPKiW, na ul. Marii Goepper - Mayer, Dudy Gracza, w przejściu podziemnym przy Mikołowskiej, na ul. Sokolskiej. W pełnej krasie będzie je można zobaczyć nocą, dzięki fluorescencyjnym elementom. Murale będą powstawały od 10 do 20 sierpnia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama