Reprezentacyjna ulica Częstochowy staje się centrum...

  Reprezentacyjna ulica Częstochowy staje się centrum finansowym

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W kamienicy prz al. NMP 24 znów będzie apteka

  W kamienicy prz al. NMP 24 znów będzie apteka ©Janusz Strzelczyk

  Na reprezentacyjnej ulicy Częstochowy, alei Najświętszej Maryi Panny dominują banki i parabanki udzielające kredytów i krótkoterminowych pożyczek. Jest ich w sumie 27. Bardzo liczna jest też branża farmaceutyczna - osiem aptek w alejach . Lada dzień zostanie otwarta następna.
  W kamienicy prz al. NMP 24 znów będzie apteka

  W kamienicy prz al. NMP 24 znów będzie apteka ©Janusz Strzelczyk

  W jednej z najpiękniejszych częstochowskich kamienic przy alei Najświętszej Maryi Panny 24, odrestaurowanej za 6 mln zł , z budżetu miasta i unijnych dotacji.

  W tym miejscu nie miało już być ani apteki ani banku, zapowiadały władze miasta. Wcześniej był tu bar "Deka Smak", ale skończył się okres dzierżawy lokalu. Dla starszych częstochowian w tym miejscu zawsze była knajpa. Przez lata, do remontu działała tu legendarna w Częstochowie "Jurata", mająca wiernych bywalców, smakoszy miejscowych potraw i trunków. Po zmianie właścicieli knajpa funkcjonowała pod szyldem kuchni dalekowschodniej.

  - Nie było chętnych, poza apteką na licatacji przetargu na wynajęcie tego lokalu - infomuje Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Częstochowie. - Urząd więc był zobowiązany do zrelizowania wcześniejszego porozumienia z aptekę "Medicus".

  Jeśli al. NMP zamieni się w centrum aptekarsko-finansowe, to po zamknięciu banków, aptek będzie martwa. Na pewno nie zainteresują się nią też pielgrzymi, będą tylko tędy przechodzić. Coraz więcej jest tu też lokali do wynajęcia. Odstrasza wysokość czynszów. Tymczasem do Galerii Jurajskiej jest stąd tylko 10 minut drogi piechotą.

  Czynsze zaczynają się od 3400 zł na miesiąc za lokal o powierzchni 30 m kw, w budynku przy samej ulicy. Za większy lokal, 60 m kw. trzeba zapłacić 6500 zł, a za 90 m kw. ok. 10 tys. zł. W podwórkach ceny są o połowę niższe, ale niewielu jest chętnych do ich wynajęcia.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama