Taczka i lista postulatów dla starosty

  Taczka i lista postulatów dla starosty

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Taczkę dla starosty tarnogórskiego Józefa Korpaka przywiozła wczoraj około 70-osobowa grupa związkowców NSZZ Solidarność.
  Starosta otrzymał ją "za długi, których dokonał na majątku powiatu tarnogórskiego", podczas gdy w budżecie powiatu brakuje na podwyżki dla pracowników Domów Pomocy Społecznej, Szpitala Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zakładu Budżetowego.

  Marek Klementowski, szef terenowej sekcji NSZZ "Solidarność" w powiecie tarnogórskim wyliczał najbardziej absurdalne, zdaniem związkowców, wydatki. 53 tys. zł na nowe meble w starostwie, telefony komórkowe - 25 tys. zł., wydawnictwa promocyjne - 15 tys. zł, krajowe wyjazdy służbowe - 26 tys.
  Największe wzburzenie wywołała kwota 180 tys. zł na obsługę prawną urzędu. Był to przytyk do przegranych w ostatnim czasie przez starostwo procesów w sądach pracy.

  Barbara Pańczocha, szefowa solidarnościowej oświaty zarzuciła Korpakowi, że dyskryminuje niektórych dyrektorów szkół i przypomniała, że związkowcy nie zgadzają się na zwolnienie księgowych, do czego może dojść, kiedy powstanie Zespół Placówek Oświatowych.

  - Jestem zaskoczony, że Solidarność wybrała nasz powiat do rozwiązywania problemów ogólnokrajowych. Przyjmuję te postulaty - odpowiadał Korpak dodając, że jeśli będzie trzeba, to napisze do premiera w sprawie tych postulatów. Jego zdaniem jednak pikieta to odwet, bo odważył się zwolnić działacza związkowego. Ponad 400 tys. zł na podwyżki dla pracowników DPS-ów starostwo ma przekazać jeszcze w tym miesiącu. Miały być wypłacone w sierpniu, ale powiat nie mógł tego zrobić, bo nie rozstrzygnął na czas przetargu o zaciągnięciu kredytu w banku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama