Ważne
  Jest praca. Gdzie? W galeriach handlowych

  Jest praca. Gdzie? W galeriach handlowych

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Silesia City Center

  Silesia City Center ©SCC

  Najemcy nowej części Silesia City Center rozpoczęli rekrutację pracowników. Do 60 sklepów, restauracji i punktów usługowych, potrzeba 500 osób. A to tylko początek wielkiego naboru, który niebawem ruszy w regionie
  Silesia City Center

  Silesia City Center ©SCC

  Około 1500 osób znajdzie pracę w powstającej na placu Szewczyka Galerii Katowickiej. Tyle samo zatrudnionych zostanie w Parku Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Natomiast 500 pracowników będzie potrzebnych w katowickim Supersamie - po jego rozbudowie.
  ROZBUDOWA SILESIA CITY CENTER NA FINISZU - ZOBACZ JAK TO WYGLĄDA

  Specjaliści od rynku pracy rewolucji jeszcze nie wróżą - nadal najwięcej pracy w regionie jest w przemyśle ciężkim i górnictwie - ok. 119 tys. ludzi w województwie pracuje w sektorze wydobycia. Ale galerie handlowe coraz bardziej liczą się na rynku, bywają nawet największymi pracodawcami w niektórych miastach.

  SCC - największa galeria handlowa na południu Polski - ma 3000 pracowników, a po rozbudowie będzie miała 3500. Centrum Handlowe 3 Stawy ma ich około 500, a dla porównania bielska Sfera - 1800.

  SCC zatrudnia tym samym więcej ludzi niż kopalnia Wieczorek, w której pracuje 2359 osób, ale mniej niż liczy załoga kopalni Wujek - 4553. Jeśli zsumujemy jednak liczbę zatrudnionych we wszystkich galeriach i centrach handlowych w aglomeracji, okaże się, że mają więcej pracowników niż ma ich w swoich czterech kopalniach Katowicki Holding Węglowy zatrudniający około 19 tys. ludzi.

  Kto może liczyć na pracę w galeriach? Potrzeba handlowców, sprzedawców, menedżerów, kierowników, sprzątaczek. Najemcy SCC już rekrutują. Nabór pracowników do Galerii Katowickiej rozpocznie się, jak ocenia inwestor, na pół roku przed oddaniem obiektu do użytku, czyli w połowie 2013.

  Park Handlowy w Gliwicach ma być gotowy wiosną 2012. Rozbudowa Supersamu ruszy na początku przyszłego roku.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nabór

   asf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 81 / 75

   w 2013 nabór a juz o tmy piszą heh

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama