Ważne
  Więcej patroli policyjnych w WPKiW w Chorzowie

  Więcej patroli policyjnych w WPKiW w Chorzowie

  red.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci apelują: wakacyjny nastrój nie zwalnia od myślenia. I zwiększają w sezonie liczbę patroli, przemierzających park na koniach i skuterach.
  Do przestępstw dochodzi najczęściej podczas imprez masowych. Ale letnia pogoda, sprzyjająca spacerom po WPKiW, do aktywności zachęca również złodziei.

  - Notujemy więcej przestępstw przeciwko mieniu - mówi Justyna Dziedzic, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. - W weekendy i w czasie imprez mundurowych jest w parku więcej, ale żeby te patrole mogły pomóc, ludzie też muszą myśleć o swoim bezpieczeństwie. Wiadomo czym kończy się zostawianie torebek, laptopów czy nawigacji w widocznym miejscu w aucie, na niestrzeżonym parkingu.

  Najwięcej kradzieży (oprócz imprez masowych) zdarza się na Kąpielisku "Fala", gdzie miłośnicy kąpieli zostawiają cenne rzeczy na kocach oraz w przejściu podziemnym do parku tuż przy Stadionie Śląskim.
  Pół biedy, gdy zginie portfel. Gorzej, jeśli zostaniemy zaatakowani przez złodzieja.

  - Unikajmy samotnych spacerów późną porą po wyludnionych częściach parku, np. przy Planetarium Śląskim - przestrzega Dziedzic. - Wieczorem lepiej spacerować głównymi alejami, bo WPKiW to ogromny, otwarty teren. Przestępcy łatwiej działać, kiedy widzi kogoś nocą na leśnej ścieżce. Na pewno skorzysta z okazji. W razie napadu powinniśmy natychmiast zadzwonić na policję pod nr tel. 112. Im więcej szczegółów zapamiętamy, tym łatwiej później zidentyfikować sprawcę.

  Warto wiedzieć

  Możemy być ofiarą przestępstwa, ale i je popełnić. Czasem nieświadomie, paląc papierosa lub pijąc alkohol w miejscu zakazanym. Jaka grozi nam kara?

  500 zł mandatu może dać nam policjant za palenie papierosów w miejscach zabronionych, np. na placu zabaw.

  W parku obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu. Można to robić tylko w barach i przyległych do nich ogródkach. Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości 100 zł.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama