Sosnowiec: Kursy tramwaju 26 skrócone o połowę

  Sosnowiec: Kursy tramwaju 26 skrócone o połowę

  MANO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od dzisiaj pasażerowie podróżujący linią 26 na trasie Sosnowiec Milowice - Mysłowice, muszą wychodzić wcześniej z domu. Przyzwyczajeni, że do tej pory na tramwaj czekali zaledwie dziesięć minut, teraz muszą na to przeznaczyć dwadzieścia.
  Sosnowiec: Kursy tramwaju 26 skrócone o połowę

  ©Magdalena Nowacka

  A to już różnica. I ryzykujemy poważne spóźnienie. Decyzję o ograniczeniu kursów wydał KZK GOP. Ale pasażerowie nie mają zamiaru się z nią pogodzić. W tej sprawie interpelację z już zebraną 100 podpisów złożył, także we Tomasz Niedziela, radny miejski.

  - W tym tygodniu zamierzam dalej zbierać podpisy - podkreśla radny. Dodaje, że ta decyzja uderza najbardziej właśnie w mieszkańców osiedla Niwka - Pawiak oraz Niwka Kalinowa. - Po likwidacji połączeń bezpośrednich z centrum Katowic (linie autobusowe 18, 618) będzie to dalsza marginalizacja tych obszarów - podkreśla Niedziela. W zbieraniu podpisów ma się włączyć także Rada Dzielnicy Południe.

  Skąd te zmiany? Czytaj jutro i w piątkowym DZ

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tania kampania wyborcza pt walka z tramwajami

   maja z pawiaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   dziennikarze a nie potrafią pisać.... skrócone o połowę czyli co nawracają w połowie drogi? chyba ograniczone o połowę. ale tego nie ucza w szkole. i na "studiach" ale etat w gazecie jest.......rozwiń całość

   dziennikarze a nie potrafią pisać.... skrócone o połowę czyli co nawracają w połowie drogi? chyba ograniczone o połowę. ale tego nie ucza w szkole. i na "studiach" ale etat w gazecie jest.... nieuki. wszystko jest kwestią organizacji. T 26 mają podwójne składy wiec wszyscy wsiądą. wystarczy wyjśc z domu 5 minut wcześniej. dlaczego nie walczycie z brudem w tramwajach panowie radni. Poza tym łaski nie robicie za 2500 tys miesięcznie. Radni powinni działać za darmozwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: tania kampania wyborcza pt walka z tramwajami

   abcabx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Nie 5 minut wcześniej a 10 a po drugie to drugie to idąc za twoim rozumowaniem to wystarczy puścić 4 składy co 40 minut.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tania kampania wyborcza

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   ok jak pisze Maja można wyjść 10 minut wcześniej jaki problem? nie sie zajmą duchotą w tramwajach. 2500 zł na miesiąc to dużo pieniędzy na nic nie robienie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama